Lekeleri ve Kırışıklıkları Gidermeye Yarayan Aloe Veralı Kür

Lekeleri ve Kırışıklıkları Gidermeye Yarayan Aloe Veralı Kür
4 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 855 kez okundu.

Sağlığımıza dikkat etmek çok önemlidir ve buna cildimizin ve bedenimizin geri kalanının sağlığı da dahildir. Bunların tamamı, nasıl göründüğümüzü etkiler. Sağlıklı olduğunda cildimiz genellikle pürüzsüz ve harika görünür ve harika bir rengi olur. Bu yazımızda lekelerden ve kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olacak ve cildinizi sağlıklı ve parlak kılacak doğal bir karışımı nasıl hazırlayabileceğiniz hakkında bilgi aktaracağız.

Cildimizi zararlı mikroorganizmalardan veya çevrenin kötü etkilerinden korumamız oldukça önemlidir. Bu yüzden düzenli bir temizlik rutini gerçekleştirmeli ve cildimizin ihtiyaç duyduğu suyu her zaman sağlamalıyız.

Hindistan Cevizi Yağı ve Aloe Veralı Jel

Malzemeler

  • 100 gram aloe vera jel
  • 110 gram organik hindistan cevizi yağı (katı formda olmalıdır)
  • Lavanta, vanilya veya kuşburnu yağı

Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak aloe vera jelini ve hindistan cevizi yağını küçük bir kaba koyun. Yaklaşık 5 dakika, homojen, kalın ve harika bir karışım elde edene kadar karışımı karıştırın. Karışıma birkaç damla esans yağ ekleyin ve çok az bir süre daha karıştırın. Bu karışımı kapaklı camdan bir kavanozda, kuru bir yerde güneşe maruz bırakmadan oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Nasıl Uygulanır?

Jeli cildinize duş aldıktan sonra, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Durulamadan önce işe yaraması için 15 dakika kadar bekleyin.

Bu jel iki etkili malzemenin karışımı ile hazırlanmaktadır. Malzemelerin her ikisi çeşitli nemlendiriciler dahil olmak üzere kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır ancak ayrı ayrı kullanıldıklarında da benzer faydaları sağlamaktadırlar.

Aloe vera güneş yanıklarını, ateş yanıklarını veya her türlü yanığı tedavi edecektir. Cildinizdeki tahrişi yatıştırmaya, alerjik reaksiyonlar veya böcek ısırıkları sonucu meydana gelen kaşınmaları gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda çatlak izlerinizi gidermeye, boyutlarını küçültmeye yardımcı olur. Koyu lekeleri giderir ve cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayarak kırışıkların oluşmasını engeller.

Hindistan cevizi yağı ise doğrudan hücrelerinizi etkileyerek, cildinizi nemlendirir. Aynı zamanda cildinizin parlaklığına da etki eder. Sahip olduğu bakteri karşıtı özellikleri sayesinde bakterilerin ve mantarların gelişimini engeller.

Bu mucizevi krem cildinizdeki koyu lekeleri ve kırışıklıkları kolayca giderir. Bugün bu karışımı deneyin ve kırışıklıklardan kurtulun.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git