Limonla Toksinlerden Arının ve Obeziteye Karşı Savaşın

Limonla Toksinlerden Arının ve Obeziteye Karşı Savaşın
18 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.078 kez okundu.

Fazla kilosu olan ve bu kilolardan kurtulmak isteyen herkesin yapması gereken şey bedeninizi toksinlerden arındırmaktır. Bedeninize farklı şekillerde detoks yapabilirsiniz. Kokteyller, detoks suları ve bitki çayları bedeninizi temizleyebilir ve kilo verme hedefiniz konusunda size yardımcı olabilir.

Limon doğadaki en iyi doğal temizleyicilerden birisidir. Bu tropik meyvenin antiseptik, antibakteriyel ve antiviral özellikleri vardır ve obeziteye karşı mücadele etmek için harika bir müttefiktir. Limon aynı zamanda sindirim sisteminiz için de harikadır ve metabolizmanızı hızlandırdığı gibi, genel sağlığınız için de oldukça faydalıdır.

Bağışıklık sistemimizi güçlendirmesinin ve kalp sağlığımızı korumasının yanı sıra, limon güçlü bir sindirim sistemi destekleyicisi ve idrar söktürücüdür. Bedeninizdeki toksinleri ve fazla suyu atar ve sindirim sıvılarının üretimini arttırırken, bedendeki metabolik süreci de hızlandırır. Sahip olduğu yüksek lif içeriği sayesinde sizi daha uzun süre tok tutabilir ve karaciğer fonksiyonlarınızı iyileştirir. Diğer tüm narenciye meyveleri gibi limon da bol miktarda C vitamini içermektedir ve bu vitamin bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve genel sağlığınıza katkıda bulunur. Zencefil veya ulak otu gibi diğer doğal temizleyiciler ile birleştirildiğinde limon sağlığımız için daha da faydalı bir hal almaktadır.

İşte bedeninizi arındıracak ve sayısız hastalığı engelleyecek limon içeren bazı karışımlar:

Ilık Limonlu Su

Bir limonu, ılık bir bardak su içerisine sıkın ve ardından karışıma biraz bal ve zencefil ekledikten sonra sabahları kahvaltıdan önce için. Bu inanılmaz içecek bedeninizi tamamen temizleyecek ve size bolca enerji verecektir.

Limon ve Ulak Otu Çayı

Daha önce de bahsettiğimiz gibi diğer detoks bitkileri ile karıştırıldığında limon çok daha faydalı bir hal almaktadır. En iyi toksik arındırıcılarından bir tanesi de limon ve ulak otu çayıdır. Bunu hazırlamak için bir demlik ulak otu çayı hazırlayın ve soğumaya bırakın. Ardından içine bir limon sıkın ve son olarak bir yemek kaşığı rendelenmiş zencefil ekleyin. Bedeninizi toksinlerden arındırmak ve genel sağlığınıza katkı sağlamak için karışımdan her sabah tüketin.

Ulak otu, idrar söktürücü, antihemorjik ve kanamayı durduran özelliklere sahiptir ve akciğerlerinin sağlığını geri kazandırırken, kemiklerinize de mineral sağlar. Aynı zamanda kanın doğru şekilde pıhtılaşmasını sağlar ve tırnaklarınızı ve saçlarınızı daha güçlü kılar. Limon ile birleştirildiğinde, ulak otunun etkileri önemli derecede artar. Bedeninizdeki toksinleri arındırmasının yanı sıra, çay kilo vermenize de yardımcı olur ancak en iyi sonuçları almak için sağlıklı bir beslenme programı ve düzenli egzersiz ile desteklemeniz gerekmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git