Bu Meyve Felci, Kalp Krizini ve Yüksek Kolesterolü Önlüyor

Bu Meyve Felci, Kalp Krizini ve Yüksek Kolesterolü Önlüyor
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.140 kez okundu.

Eğer bazı en ciddi sağlık sorunlarını önlemek için bir gıda arıyorsanız, o zaman hurma sizin için en iyi seçim olacaktır. Hurma felci, yüksek tansiyonu, yüksek kolesterol seviyelerini ve kalp krizini önleyebilir. Hurmanın faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam ediniz.

Felci Önler

Hurma oldukça besleyicidir ve çok kısa bir süre içerisinde birçok sağlık sorununu engelleyebilir. Hurma metabolizmanızı hızlandırır, bu yüzden günlük beslenme programınıza bu meyveyi eklemeyi düşünebilirsiniz.

Demir Açısından Zengindir

Demir özellikle hamile kadınlar, çocuklar ve anemi hastaları için oldukça önemlidir. Demir, oksijenin kanda taşınmasına yardımcı olur ve hemoglobin ve kırmızı kan hücrelerini destekleyen bir besindir.

100 gram hurma içerisinde 0.9 mg demir içermektedir. Bu oran, günlük tüketmeniz gereken miktarın %11’idir. Günlük demir alımınıza katkıda bulunmak için her gün 100 gram hurma tüketiniz.

İshale İyi Gelir

Potasyum, ishali önleyen en önemli minerallerden birisidir. Hurma ise potasyum açısından oldukça zengindir. Midedeki iyi bakterilerin üremesini destekleyen hurma, bağırsakları hafifletmek için oldukça faydalıdır.

Kabızlığa İyi Gelir

Bir gece öncesinden bir avuç hurmayı su içerisinde koyun. Sabahları bu suyu içmek sindirim sisteminize iyi gelecektir. Su, metabolizmanız için laksatif etki gösterecektir.

Kilonuzu Kontrol Etmeye Yardımcı Olur

Hurmanın içindeki şekerden ötürü bunları tüketirken oldukça dikkatli olmalısınız. Şeker ihtiyacınızı karşılamak için sabahları aç karna hurma tüketebilirsiniz.

Kalbinizi Güçlendirir

Bir demliğe su ve hurma koyun.

Sabahları suyu süzün ve hurmaları ezin.

Bunları tüketmek, kalbinizi oldukça güçlendirecektir.

Kolesterole İyi Gelir

Hurma tüketmek kan damarlarınızı temizler ve sağlıksız kolesterol seviyelerini düzenler.

İnmeye Karşı Korur

Günlük bazda 400 mg potasyum almak, inmeye karşı sizi korur. Daha önce de bahsettiğimiz gibi hurma potasyum açısından zengindir. Bu sayede sinir sisteminizi korur ve inme riskini ortadan kaldırır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git