Mezuniyet için stil önerileri

Mezuniyet için stil önerileri
26 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.398 kez okundu.

Mezuniyet günü yaklaşıyor. Erken çocukluk yıllarınızda başlayan eğitim hayatınız artık sona erecek ve yeni bir hayata atılacaksınız. Yaşamınızın bir kısmına veda etmek, arkadaşlarınızdan ayrılmak hiç kolay değil ve bu gün çok iyi görünmeniz gerekiyor. Mezuniyet gecesinde harika bir görünüme sahip olmak elinizde. Bazı makyaj ve stil tüyolarını kullanarak o gece unutulmaz olabilirsiniz.

İnsan hayatında tekrarı olmayan bazı günler vardır. Mezuniyet de bunlardan biri. Birçok arkadaşınızı belki de son kez göreceğiniz o geceye iyi hazırlanmalısınız. Doğru kıyafet seçimini yaparak ve iyi bir makyaj ile mezuniyet gecesinde harika bir görünüm elde etmeniz hiç zor değil. Bunun için yapmanız gereken tek şey kendinize uygun bir stil bulmak ve saç, kıyafet, makyaj gibi unsurları uyumlu hâle getirmek.

Saç Stilleri

Mezuniyet balosunda iyi bir saça sahip olmak için, saçınızın rengine göre bir model seçmeniz gerekir. Kuaföre büyük paralar harcamadan ve yoğun bakım ürünleri kullanmadan saçınızı şekillendirebilir, harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Uzun ve dalgalı saçlara sahipseniz yapacağınız en iyi şey saçlarınıza fön çekmek ve serbest bırakmaktır. Örgü ve topuz modelleri de mezuniyet balolarında oldukça rağbet görmektedir. Örneğin kısa, sarı saçlarınız varsa topuz yapabilirsiniz. Saçlarınızın mezuniyet balosunda solgun ve mat görünmemesi için düzleştirici, fön makinesi gibi aletleri gereğinden fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Makyaj

Mezuniyet makyajında göz ve dudak çevresine yapılan makyaj değil, yüzünüzün tamamına uygulanan önemlidir. Balo için gideceğiniz mekan büyük bir ışık yoğunluğuna sahip olacaktır. Göz ve dudaklarda aşırı makyaj kötü görünmenizi sağlayabilir. Bu yüzden ilk olarak ten renginizden bir açık tonda bir fondöten almalı ve yüzünüze uygulamalısınız. Fondöteni transparan pudra ile sabitleyebilirsiniz.

Göz çevresine hafif bir makyaj yapmak sizi güzel gösterecektir. Ayrıca çok keskin renklere sahip olmayan bir ruj kullanmaya da dikkat etmelisiniz. Sade bir makyajla mezuniyet gecesinde bütün gözleri üzerinizde toplamanız mümkün.

Kıyafet Seçimi

Tek parça bir elbise mezuniyet gecesinde güzel görünmenizi sağlayacaktır. Kırmızı, siyah ve gri tonları tercih edebilirsiniz. Elbisenizi şık bir çantayla kombinlediğinizde harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Topuklu ayakkabı giymek de size güzel bir görünüm kazandıracaktır. Ancak uzun süre ayakta duracağınızı düşünerek yüksek topuklu bir ayakkabı seçmemeye özen göstermelisiniz. Kıyafet, saç ve makyaj uyumunu yakalayarak mezuniyet gecesinde güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Stilinizi ise şimdiden oluşturabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git