Mezuniyetinize özel makyaj için püf noktaları

Mezuniyetinize özel makyaj için püf noktaları
25 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.350 kez okundu.

Mezuniyet, insan hayatının en önemli günlerinden biridir. Çocukluğunuzda başladığınız eğitim hayatının sona erdiği ve hayata atılacağınız bu dönemde güzel görünmeniz son derece önemlidir. Basit tüyolar ile o gece bütün gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Yıllarca konuşulacak ve yad edilecek bir güzelliğe sahip olmanın ilk koşulu iyi bir mezuniyet makyajı yapmaktır.

Mezuniyet balosu heyecanının sardığı bugünlerde stilinizi oluşturabilir ve nasıl bir makyaj yapacağınızı kararlaştırabilirsiniz. Makyajınız her şeyden önce saçınız ve kıyafetiniz ile uyumlu olmalıdır. Bununla birlikte ten renginiz de makyajda kullanacağınız tonları belirleyen bir unsurdur. Ancak o gün görkemli görünmek ve hafızalara kazınmak istiyorsanız, gündelik makyajın ötesinde bir stil uygulamanız gerekir.

  • Allık gibi ürünleri aşırı kullanmaktan kaçınmalısınız. Mezuniyet kapalı ya da açık alanda, ışıklandırmanın bol olduğu bir yerde yapılacaktır. Dolayısıyla yüzünüzün ışıkta parlamasını ve kötü görünmesini istemezsiniz. Yüz makyajı için allık yerine transparan pudra kullanmanız daha doğru olacaktır.
  • Eğer göz çevrenizde uykusuzluktan kaynaklanan morluk, şişlik gibi görüntüler varsa kapatıcı kullanabilirsiniz. Kapatıcıyı kullandıktan sonra transparan pudra ile netleştirirseniz yağlı görünümden kurtulmuş olursunuz.
  • Fondöten kullanımı oldukça önemlidir. Ten renginizden bir ton açık bir renk seçerek harika bir görünüm yaratabilirsiniz. Fondöten sürerken mekanın ışık yoğunluğunu göz önünde bulundurmalı ve yüzünüzde parlama yaratacak bir makyajdan kaçınmalısınız. Antioksidan ya da E vitamini içeren fondötenleri sürerek sağlıklı bir şekilde makyaj yapabilirsiniz.
  • Göz çevresine yoğun bir makyaj yapmanız gerekmez. Hafif bir rimel ya da kalem çekmek yeterlidir. Yüzünüzde açık ton fondöten olacaktır bu yüzden gözlerinizi vurgulayabilmek için hafif bir kalem yeterlidir. Göz çevresine aşırı makyaj yapmak o gece kötü görünmenize sebep olacaktır. Bundan kaçınmanız gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git