Muhteşem Papaya Yapraklarının Sağlığımız için Faydaları

Muhteşem Papaya Yapraklarının Sağlığımız için Faydaları
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 820 kez okundu.

Papaya yaprakları konu şifa, kanseri tedavi etmek, ateşi düşürmek ve sağlığımız olduğunda oldukça kullanışlıdırlar. Yapılan araştırmalara göre yapraklarda bulunan fitobesinler kan akışımızı büyük ölçüde iyileştiren harika antioksidanlardır.

Bunun sebeplerinden birisi de yapraklarda bulunan papain, fenolik bileşenler ve alkaloidlerdir. İlk iki katalizör papayanın dinamik segmentlerindendir ve proteinlerin emilimine yardımcı oldukları gibi mide reflüsü, sindirim sorunları ve şişmeye karşı da etkilidirler.

Aynı zamanda karpain, psödokarpain ve dehidrokarinden oluşan alkaloid karışımları da kemo önleyici etkiler sunmaktadır.

Papaya Yapraklarının Faydaları

Trombosit Üretimi

Çok hasta olduğunuzda trombosit miktarınızı makul seviyelerde tutmanız oldukça önemlidir. Papaya yaprakları kandaki bu maddelerin üretimini arttırma konusunda bilinen en iyi ve doğal araçlardır.

Karaciğeri Destekler

Yapraklar genellikle karaciğer kanseri, siroz ve sarılık gibi karaciğer sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Hastalıkları Önler

Papaya yaprağı çayının içinde ateşi, kanseri ve sıtmayı önleyebilen bir bileşen olan asetojen bulunmaktadır. Bu madde bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve bedenimizde bulunan bakteri ve virüsler ile savaşır.

Enerji Arttırır

Her gün papaya yaprağı çayı içmek enerjinizi arttırmaya yardımcı olur ve kronik yorgunluk sorununuzu tedavi eder.

Sindirim Sistemini Destekler

Yaprakların içinde karbonhidratları ve proteini ayırmaya yardımcı olan ve aynı zamanda işlenmesini kolaylaştıran protis, amilis, kimopapain ve papain bileşenleri bulunmaktadır. Sindirim sorunu yaşayanlar bu çaydan faydalanarak, sindirimlerini kontrol altına alabilirler. Aynı zamanda ülser ve gastrit gibi çeşitli mide hastalıklarının tedavisi ve zararlı mikroorganizmaların yok edilmesi konusunda da oldukça faydalıdır. Bu çayı tüketmek bağırsaklarınızın da temizlenmesine yardımcı olacaktır.

İltihaplanmaları Yatıştırır

İltihaplanmalar alerjilere ve hastalıklara neden olur ve papaya yaprakları çayının iltihaplanma önleyici özellikleri sayesinde sorunlar meydana gelmeden onları önlemeniz mümkündür.

Adet Döngüsünü Düzenler

Papaya yaprakları çayının adet öncesi belirtilerini hafiflettiği ve adet döngünüzü düzene koyduğu bilinmektedir.

Kalp ve Damar Sağlığını Korur

Yapraklar bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, kalp sağlığınızı koruyacak ve damarlarını genişletecek antioksidanlar açısından zengindir.

Doğal Şekilde Kan Şekerini Düşürür

Papaya yaprakları çayı bedenin insülin direncini etkiler ve glikoz seviyelerini kontrol altına alır. Aynı zamanda şeker hastalığının neden olabileceği yağlı karaciğer ve böbrek zararını engelleyebilir, kanser karşıtıdır ve oksidatif anksiyeteyi hafifletir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git