Müşteri

Müşteri
10 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.343 kez okundu.

Ben aslında oldukça güzel bir kadınım, yaklaşık bir yıldır beraber olduğum bir kişi var.

Kendi aramızda sözlendik, aileler de biliyor ilişkimizi. Yine de şimdilik ilişkimiz resmiyete dökülmedi.

Problemim onu çok kıskanmam. Kendisi kadın kuaförü işletiyor. Kendine özel gelen hanım müşterilerden, onların rahat tavırlarından kıskanıyorum onu.

Sürekli tartışıyoruz ama onu çok seviyorum, o da beni… Aslında o çok sinirli bir insan. Bir anda öfkeleniyor, bir anda bitiriyor. 10 dakika sonra hiçbir şey olmamış gibi gelip, özür diliyor. Bu kıskançlığımı nasıl frenleyebilirim?

Bu hanım kuaförlerinin eşleri ya da sevgilileri nedense hep aynı kıskançlık sorunuyla boğuşuyorlar. Oysa kuaförlüğün herhangi bir meslekten pek farkı yok. Tek farkı hanımların kuaförleriyle biraz fazla samimi konuşup, görüşmekten hoşlanmaları…

Çünkü kadınlar bir tür rahatlama, keyiflenme mekanı olarak görüyorlar kuaförleri.

Saçları yapılırken, bir yandan da huzur buluyor ve keyifleniyorlar. Bu arada kuaförleriyle sorunlarını paylaşıp, şakalaşmaktan da hoşlanıyorlar. Kuaförler de meslekleri gereği, onları güzelleştirirken, biraz da iltifat ederek bir yandan da gevşemelerini sağlıyor. Bunu bilinçli olarak yapıyorlar, bu da bir tür mesleğin cilvelerinden. Bunu asla yadırgamamalısın.

Hiçbir kuaför müşterisine gerçekten özel bir ilgi duymaz. Ama, müşterilerini bu şekilde de hoşnut etmezse o müşteriyi bir başka meslektaşına kaptırabilir. Sorun işte bu.
Bunu böylece kabul etmeli, adamın başının etini yememelisin.

Ona bakarsan, kadın doktorları, psikiyatrlar, dişçiler ve sayabileceğim birçok meslek sahibinin kadın müşterileriyle ilişkilerini bir düşün istersen, o zaman erkeklerin iş hayatına karışmamak gerektiğini hatırlarsın belki de.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git