Mutlu bir ilişkinin püf noktaları

Mutlu bir ilişkinin püf noktaları
15 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.724 kez okundu.

Her insan, bir ilişkiler ağı içinde doğar. Doğduğumuz ve büyüdüğümüz andan itibaren aile ilişkiler içinde oluruz. Erken çocukluk dönemlerinde ise arkadaşlık ilişkileri içinde konumlanırız. Okulda, iş yerinde, yaşadığımız yerde, katıldığımız sosyal faaliyetlerde ve bunun gibi birçok yerde insanlar ile pozitif ve negatif ilişkiler kurarız. Ancak bazı insanların “farklı” bir yerde olması gerekir.

Flörtün amacı tam olarak budur. Bir insanın hayatımızda standart sosyal münasebetlerin dışında bir yerde bulunması gerekir. Bir insanla hayatınızı paylaşıyor, mutluluktan öfkeye kadar her duygunuza ortak ediyorsanız, o kişi sizin en yakınınız hâline gelir. İlişkinizi mutlu kılmanın ve onu ciddi bir yörüngeye sokmanın bazı püf noktaları vardır.

Sınırları Koruyun

Sınırları koruma fikri olumsuz bir intibah canlandırmamalı. Aksine mutlu bir ilişkinin yolu, partnerlerin birbirlerinin özeline saygı duymasından geçer. Her insan kendi kişiliğine, benliğine sahiptir. Herkesin kendi başına kalacağı bir alan ihtiyacı vardır. Eğer biriyle kurduğunuz ilişki bunu tehdit ediyorsa, sağlıklı bir ilişki içinde olmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Sevgi, karşıdaki insanın sınırlarına, benliğine ve özsaygısına önem vermeyi gerektirir. Karşınızdaki insanın yalnızca kendine özgü bir kişiliği olduğunu ve bunun sizin dâhi giremeyeceğiniz bazı alanlara sahip olduğunu unutmamalısınız. Bir tarafın ötekinin benliğini tehdit ettiği bir ilişki, devam etse bile sorunlu ve hastalıklı bir hâl alacaktır. Buna son derece önem vermeniz gerekir.

Küçük Sürprizler Yapın

Her insanın gün içinde mutluluk duyabileceği küçük şeylere ihtiyacı vardır. Günün yorgunluğunu, gündelik sorunları kafanızdan atmanız için buna ihtiyacınız olabilir. Sevdiğiniz kişiye sürprizler yaparak ilişkinizdeki mutluluğu arttırabilirsiniz. Bunun için büyük masraflar yapmaya ihtiyacınız yoktur. Onu sevdiğinizi gösterecek küçük bir sürpriz, mutluluğun artmasını sağlayacak ve ilişkinizi mutlu kılacaktır.

Örneğin sevdiğiniz kişinin sevdiği bir filmi alarak beraber izleyebilirsiniz. Bu küçük bir şey gibi görünse de, karşınızdaki kişide onu düşündüğünüz hissi uyandıracak ve size daha derinden bağlanmasını sağlayacaktır. Böyle sürprizler için doğum günü gibi zamanları beklemeniz gerekmez. Onu mutlu etmek istediğiniz herhangi bir an bu iş için uygundur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git