Muz diyeti

Muz diyeti
18 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 3.458 kez okundu.

Muz, Afrika ve Asya bölgesinde yalnızca tatlı ve meyve ihtiyacını karşılamak için tüketilen bir besin değildir. Muzla yapılan tuzlu yemekler de dâhil olmak üzere birçok yemek çeşidi vardır. Ayrıca Japonya’da kilo vermek ve daha sıkı bir vücuda sahip olmak için kullanılan besinler arasındadır. Muz diyeti ile siz de kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Muz, tokluk hissi uyandıran lifli bir meyvedir. Bu yüzden diyet programında güvenle tüketilebilecek bir ürün olduğunu söylemek gerekir. Muz diyetinin diğer diyetlere göre en büyük avantajı tatlı tüketimine de yer vermesidir. İstediğiniz tatlıyı ölçülü bir biçimde tüketerek kilo verebilirsiniz. Bu bakımdan diğer diyet listelerinden daha az stresli olduğunu belirtmek gerekir. Japon diyeti olarak da bilinen muz diyetini uygulayarak kilolarınızdan kurtulmanız hiç zor değil.

Muz Diyetinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle öğünlerinizi akşam 8’e kadar sona erdirmeniz gerekir. Bu saate kadar 7 öğün bulunmaktadır. Muzun şekerli bir meyve olduğunu unutmamalısınız. Diyete devam etseniz bile yatmadan önce muz yediğinizde bunun kiloya dönüşeceğini bilmeniz gerekir. Dolayısıyla akşam 8’de bütün beslenmenizi bitirmiş olmanız gerekmektedir.

Bununla birlikte muz diyetini bir egzersiz programı ile birlikte uygulayarak harika bir sonuç alabilirsiniz. Diyeti sürdürürken mutlaka belli egzersizler yapmalısınız. Örneğin her gün yarım saat yürüyebilir ya da bisiklete binebilirsiniz.

Öğünler:

  • Sabah kahvaltısında yalnızca muz yemeniz ve yanında oda sıcaklığında bir su içmeniz gerekir. Bu öğünde dilediğiniz kadar muz tüketebilirsiniz.
  • Öğle yemeğinde tüketeceğiniz yemeği siz seçebilirsiniz. Ancak bu öğünde aşırıya kaçmamanız gerekir. Bununla birlikte işlenmiş gıdalardan, aşırı yağlı ya da tuzlu yiyeceklerden kaçınmalısınız. Ayrıca ekmek olarak da çavdar ya da tam buğday ekmeği kullanmanız gerekir.
  • İkindi öğününde ise kurabiye gibi hafif bir tatlı tüketebilirsiniz. Eğer yanında çay tüketecekseniz şekersiz ve açık olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Akşam yemeğinde de normal beslenmeye devam edebilirsiniz. Ancak belirtildiği gibi öğünlerinizi 8’den önce bitirmiş olmanız gerekir. Ayrıca bu öğünde de öğlen olduğu gibi işlenmiş gıdalardan ve aşırı yağlı ürünlerden kaçınmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git