Muz Kabuğunun Sağlığımız için İnanılmaz Faydaları

Muz Kabuğunun Sağlığımız için İnanılmaz Faydaları
16 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.078 kez okundu.

Alternatif tıp bitkilerin, otların, meyvelerin ve sebzelerin ve bunların kabuklarının şifalı güçlerine çok fazla önem vermektedir. Ancak çoğumuz kabukların faydalarından habersiz olarak onları hemen atarız. Bunların başlıcaları arasında muz kabukları bulunmaktadır ve sağlığımız için oldukça faydalıdırlar. Bugün muz kabuklarını nasıl kullanabileceğinizi ve onların sağladığı faydalar hakkında sizlere bilgi aktarıyor olacağız.

Muz kabukları oldukça besleyicidir. B, C ve K vitamini açısından zengindir ve aynı zamanda demir ve potasyum gibi mineraller içermektedir.

Muz Kabuğunun Faydaları

Sindirim Sisteminizi Geliştirir

Muz kabukları lif ve diğer önemli besinler açısından zengindir ve bunlar bağırsaklarımızı temizleyerek, sindirim sisteminizi geliştirir. Sindirim sisteminizi doğru bir şekilde çalıştırmak ve bağırsak hareketlerinizi geliştirmek için her gün bir parça muz kabuğu tüketebilirsiniz.

Bağ Ağrısına Karşı Mücadele Eder

Bağ ağrılarınızı hafifletmek için alnınıza bir parça muz kabuğu yerleştirin. İç kısmı derinize temas etmelidir ve 15 dakika kadar beklemelisiniz. Bu, kısa bir süre içerisinde baş ağrınızı hafifletecektir.

Görme Kabiliyetinizi Geliştirir

Görme kabiliyetinizi geliştirme ve göz sağlığınızı korumak için günde en az bir muz kabuğu tüketmelisiniz. Muz kabuğu A vitaminin yanı sıra beta keroten içermektedir ve her ikisi de göz sağlığınız için oldukça önemlidir.

Yüksek Kolesterol Seviyelerinizi Düşürür

Muz kabuklarında bulunan yüksek miktardaki potasyum damarlarınızı temiz tutar ve kanınızdaki kötü kolesterol seviyesini düşürür. Aynı zamanda sayısız kalp ve damar hastalığını da önler. Kalp ve damar sağlığınızı korumak için daha sık muz tüketin.

Cildinizin Görünümünü İyileştirir ve Çeşitli Cilt Sorunlarını Tedavi Eder

Muz kabukları egzama, kuru cilt, kaşıntı ve sedef hastalığı gibi her türlü cilt sorununu tedavi eder. Sorunu tedavi etmek için günde iki sefer ilgili bölge üzerinde muz kabuğunu ovun ve sorunu tedavi edin. Muz kabukları aynı zamanda akne ve sivilce sorunlarınızı da tedavi eder ve kesinlikle cildinizin kalitesini geliştirir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git