Nar Kabuğunun Faydaları

Nar Kabuğunun Faydaları
3 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.405 kez okundu.

Nar kabuğu oldukça kullanışlıdır ve bu yazıyı okuduktan sonra onları bir daha çöpe atmayacaksınız. Kabukları kurutun ve evinizde saklayın. Bu kabuklar midenizdeki her türlü enfeksiyon için oldukça güçlü çözümlerdir. Aynı zamanda bağırsak rahatsızlıklarınız için de size yardımcı olabilirler.

1999 yılında bir bilim adamı nar kabukları hakkında bir yazıyı kaleme almıştı ve bu maddenin kolera, dizanteri, apandis iltihaplanması ve salmonelloz gibi çeşitli hastalıkları tedavi edebildiğini tüm dünyaya göstermişti.

Bugün ise bu yazıdan çevirdiğimiz bazı kısımları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Nar Kabuğu Nasıl Kullanılır?

Nar kabuğundan yapılan çayı tüketerek sadece beş saat içerisinde kolera, dizanteri, apandis iltihaplanması, karahumma ve salmonelloz gibi rahatsızlıkları tedavi edin.

Nar Kabuğu Çayı Nasıl Hazırlanır?

Nar kabuklarını sıcak suyun içine yerleştirin ve 30 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra çaydan yarım bardak tüketin. Çayı süzmeyin sadece ağzını kapatın. Eğer sorununuz 10 dakika içerisinde çözülürse muhtemelen ishal olacaksınız ve sorununuz tamamen çözülecektir.

Eğer ağrılarınız hala devam ederse başka bir rahatsızlığınız daha vardır ve kalan yarım bardak çayı üç saat sonra tekrar tüketmelisiniz. İyileşme önünüzdeki 3 saat daha devam edecektir. Çayı işlemeye başladıktan sonraki beşinci saatin sonunda çok daha iyi hissetmeniz gerekiyor.

Kolit, küçük bağırsak ülseri, safra ülseri gibi rahatsızlıkları nar kabuğu ile sadece yedi günde tedavi edin.

Çayı hazırladıktan ve otuz dakika bekledikten sonra her gün 100 ml civarında tüketmelisiniz. Çayı 25 ml olacak şekilde dört eşit parçaya bölün. Sabahları uyandığınızda başlayın ve son çayınızı akşam yatmadan önce için. Çayı haftanın 1., 3., 5., ve 7. günlerinde tüketmeniz gerekiyor, her gün tüketmemelisiniz.

Bu sizi tedavi etmesi için yeterli olacaktır. Eğer sorununuz hala devam ederse 7 günlük bir ara verdikten sonra süreci tekrarlayabilirsiniz.

Tedavi sırasında alkol kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır ve yeniden söylemek istiyoruz ki, çayı asla süzmeyin.

En önemli şey nar kabuklarınızı su ile 1’e 20 oranında karıştırmanızdır. Eğer bu oranı aşarsanız, baş ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi yaşayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git