Negatif İnsanlar ile Nasıl Başa Çıkılır?

Negatif İnsanlar ile Nasıl Başa Çıkılır?
28 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.261 kez okundu.

Hayatın her alanında bin bir çeşit insan ile uğraşmak zorunda kalan kadınlar, iş yaşamından özel yaşamlarına kadar her noktada farklı tipte arkadaşlıklara ya da tanışıklıklara sahiptirler. Bu anlamda da bir takım durumlar ile karşılaşılması mümkündür. Özellikle de negatif enerji yüklü insanların kadınların hayatını çekilmez kılacağı açıktır. Bilhassa da günümüzde stres ya da farklı durumlardan kaynaklı olarak dikkat çeken bazı sıkıntılar bu yönde insanları etkiler. İşte tam da bu noktada negatif insanlar ile başa çıkma yöntemleri bilinmelidir. Eğer buna göre hareket edilirse hayat çok daha güzel, çok daha renkli geçecektir.

Negatif İnsanlara Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Günlük hayatın içinde huzur bozan, kişiyi olumsuzluğa iten birçok sebep vardır. Ancak tüm bunlara bir de negatif enerji dolu ve olumsuzluk konusunda master yapmış insanlar eklendiğinde hayat iyice çekilmez olur. Eğer söz konusu durum ile nasıl başa çıkılacağı öğrenilirse bu tarz problemler de ortadan kalkacaktır.

Sorunsuz ilişki kurulabilen ve kişiyi mutlu eden insanlar çevrede oldukça güzellikler de artacaktır. Bunun tam tersinde yaşanan gerilim ve üzüntü de insanı mahveder. Bunun önüne geçmek için bir farkındalık yaratılmalıdır. Şöyle ki, kişiler etraflarındaki herkesin kendileri ile aynı düşünmeyeceğini, aynı kafa yapısına sahip olmayacağını, çeşitli sorunlar yaşanabileceğini ve farklı isteklerden kaynaklı fikir çatışmalarının olabileceğini kabul etmelidirler. Yani herkes sizin kadar dolu dolu, sizin kadar neşeli ve pozitif olmak zorunda değildir. Bunu bildiğiniz müddetçe de ilişkiler konusunda daha beklentisi düşük durumlar ile karşılaşabilirsiniz ve bu da sizi germez. Üstelik beklentinin düşük tutulup kabullenişin başladığı anlarda söz konusu kişilerin kim olduğu da önemini yitirir. Akraba, arkadaş ya da iş yerinden birileri de bu kategoriye girebilir.

Yine bu tarz kişilere karşı ön yargıları kaldırmak da çözümün bir parçasıdır. Herhangi bir insanın olumsuz olduğunu ve sizi de olumsuzluğa ittiğini başından itibaren düşünür ve kabul ederseniz, bu konuda da büyük sıkıntılar yaşamaya devam edebilirsiniz. Önemli olan tıpkı bireysel kabulleniş gibi karşınızdakilerin de aslında o kadar da negatif olmadığını görebilmektir.

Zor İnsan Modeli

Negatiflik konusunda fazlaca yansımalara sahip olan, şikâyet eden, surat asan, işleri yokuşa süren, kararsızlık yaşayan ve yaşatan pek çok kişi zor insan olarak nitelendirilebilir. Bu tarz insanları memnun etmek, mutlu etmek de öyle pek kolay olmayacaktır. Bunun yerine daha alttan alan, daha yönlendirici olan bir tavırlar konuşmak sizi memnun bırakabilir. Çünkü sert çıkmak, kalp kırmak ya da kavga edip kötü söz söylemek o insanı değiştirmeyeceği gibi toplumsal ilişkilerin de zarar göreceği bir ortamın hazırlanmasına sebebiyet verir. Tüm bunları aştıktan sonra ise daha rahatlamış hissetmeniz mümkündür.

En İyi Yöntem

Zor insanlar için kilidi çözmek, sorunları aşmak noktasında bazı detaylar dikkat çekerken, en iyi yöntem olarak ise polemiğe girmeden durumları aşmaktır. Son derece net kelimeler ve cümleler ile ifadelerin tamamlanması, herhangi bir sinir ya da öfke tepkisine karşın soğukkanlılığın korunması gibi durumlar bu anlamda ön planda yer alır. Pek çok sorunun bu şekilde çözüleceği görülebilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git