Nihat Hatipoğlu’nun Eşi Bakın Kim?

Nihat Hatipoğlu’nun Eşi Bakın Kim?
19 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 630 kez okundu.

Nihat Hatipoğlu (d. 11 Mayıs 1955, Diyarbakır), Türk akademisyen, ilâhiyatçı. Diyarbakır, Siirt ve Malatya’da ilkokulu tamamladı. 1975’te Uşak İmam-Hatip Lisesi’ni ve Uşak Lisesi’ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu.

2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır’da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Emel Hatipoğlu ile görücü usulu evlenmiştir. Emel Hatipoğlu, Nihat Hatipoğlu’nun teyze kızıdır. Emel Hatipoğlu, Nihat Hatipoğlu’nu ilk olarak 15 yaşında görmüştür. Emel Hatipoğlu, 1964 doğumludur. Emel Hatipoğlu, 21 yaşına geldiğinde Nihat Hatipoğlu ile evlenmiştir. “İlk gördüğüm günden beri kendisine hayranım” diyen Emel Hatipoğlu 3 çocuk annesidir. Bu 3 çocuğun en büyük idolü babalarıdır. Aile birliğine çok önem veren çift ülkemizinde aile yapısına örnek bir ailedir.

Emel Hatipoğlu’nun Eşi Nihat Hatipoğlu Hakkındaki Görüşleri

Nihat Hatipoğlu'nun Eşi Bakın Kim?_0.jpg

“Eşim mutfağa girer ve çok yardımseverdir. Mutfakta çok güzel balık kızartır. Eşim 2 sene Mısır’da yaşadı, Arapça öğrendi. Okumayı çok sever. Bazen gecenin bir yarısı kalkıp menemen yaptığı olur. Çok güzel menemen yapar. Evimize gün içinde birçok misafir gelir. Bazende yardıma muhtaç insanlar evimizi ziyaret ederler. Bu insanlara yardım edebildiğimiz kadar ediyoruz. Evlendiğim günden bu yana bu böyle. Gerçek ihtiyaç sahipleri gelir. Elhamdülillah kötü niyetli insanlarla hiç karşılaşmadık.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git