Ödem

Ödem
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 4.200 kez okundu.

Zayıf dolaşım, troid sorunları, damar ve karaciğer rahatsızlıkları, alerjiler, gebelik, gibi iç faktörlerden dolayı vücutta su tutulması meydana gelebilir. Bu şişmeler yüksek tansiyona ve kilo alımına neden olabilir. Bu yöntemle gövde, ayak ve bacaklarda ortaya çıkan şişmeleri yok edip vücudumuzdan kilolarca ödem atacağız.

Su tutma, sıklıkla ayakların ve gövdenin şişmesinden dolayı ağrıya neden olur ve bunu yaşarsanız, çok rahatsız edici ve acı vericidir.

Su tutma, tıpta ödem olarak bilinir ve aslında çeşitli nedenlerden ötürü vücutta aşırı sıvılar birikimi oluşur ve bunu çözmek için tavsiyeler vereceğiz. Bu şişmeler yüksek tansiyon ve yüksek nabız ve kilo alımına neden olabilir. Genellikle gövde, ayak ve bacaklarda ortaya çıkan şişmeyi azaltacağız. .

Vücutta su tutulmasına neden olan şeyler, ilaçlar, fiziksel hareketsizlik, tuz alımının aşırı miktarı, vitamin eksikliklerinin yanı sıra yüksek hava sıcaklıkları ve yüksek rakımlar gibi çevresel koşulların bir sonucu olabilir.

Ayrıca zayıf dolaşım, troid sorunları, damar ve karaciğer rahatsızlıkları, alerjiler, gebelik, yüksek tansiyon, kalp ve böbrek sorunları gibi iç faktörlerden dolayı vücutta su tutulması meydana gelebilir.

Vücuttan en etkili su atma yöntemleri şunlardır:

Çözüm 1: Maydanoz

En güçlü su atma doğal ilaçlarından biridir. Bir fincan suya birkaç çay kaşığı maydanoz koyup kaynatın. Daha sonra 10 dakika kadar soğumaya bırakın ve bu çayı günde üç kez için. Daha iyi etkiler için biraz limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Çözüm 2: Limon Suyu
Limon suyu vücudun aşırı sıvılarını ve atıkların ve toksinlerin birikimini ortadan kaldırır. Bir fincan ılık suda birkaç yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Balla tatlandırabilirsiniz(isteğe bağlı). Bu doğal ilaçları birkaç gün boyunca günlük olarak tüketin.

Çözüm 3: Elma Sirke Sirkesi(doğal)

Elma sirkesi vücuttaki sodyum seviyelerini düşürür. Zaten bildiğiniz gibi, sodyum vücuda su tutar, bu nedenle sirke mükemmel su atıcıdır. Bir bardak suya bir çay kaşığı ilave edin ve günde iki kez için.

Ayrıca ayakları elma sirkesinde 10 dakika bekletin 1 çorba kaşığı elma sirkesini 2 litre suya dökün. Su hafifi sıcak olsun.

Bu şişmeleri yatıştırır ve ayrıca kötü ayak kokusunu tedavi eder.

Çözüm 4: Ayak Şişkinliğine Nane Banyosu (En çok tavsiye edilen yöntem)

Yarım bardak nane yaprağı
4 bardak su
Nane yapraklarını suyla bir tencereye koyun, 10 dakika kaynatın. Sonra ateşten alıp 10 dakika
soğumasını bekleyin. Suyu bir kovaya alın ve ayağınızı otuz dakika içinde bekletin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git