Oğlak Burcu Kadınları

Oğlak Burcu Kadınları
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.400 kez okundu.
  • Oğlak Burcu Kadınlarını Tanımlayan En Dikkat Çeken Şey İşkolik Olmalarıdır

Oğlak kadınları tam bir işkoliktir. Yapmak istedikleri bir iş için kendilerini olaya kanalize etmişlerse, ne yapıp ne eder oraya ulaşmanın bir yolunu bulurlar ve zorluklar olsa bile başarırlar. Bir Oğlak kadını iş hayatındaysa, bilinmelidir ki iş kadını kimliği kişisel hayatındaki kadın kimliğindense öne çıkabilir. Bir sorun ile karşılaştığında bu durumlar Oğlak kadınlarını demoralize etmez, aksine onu kamçılar. Bu kadınlar yaşanan sıkıntılar karşısında omuzlarına ne kadar yük binerse binsin, bunları kaldırabilecek güce sahiptir. İstikrar onun için önemlidir ve bu başarabilmek için elinden gelen her şeyi yapar. Hem iş hayatında hem de özel hayatında sorumluluk duygusu öne çıkmaktadır. Şikayet eden bir yapısı yoktur.

  • Oğlak Kadınları Güçlü ve Mağrur Bir Kadındır

Oğlak kadınlarına bakıldığında, onların gözlerinde görebileceğiniz bir hüzne rastlayabilirsiniz. Ancak bunu yaşam tarzlarına entegre etmezler. Oğlak kadınları son derece güçlüdür ve hayata karşı bu güçlü duruşu sergilemekten çekinmezler. Gururları çok önemlidir ve bu noktada gururunu incitecek şeylere mahal vermek istemezler. Oğlak kadınlarına baktığınızda, ilk anda çok çarpıcı bir güzellik göremediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak, Oğlak kadınlarının güzellikleri ona baktıkça, ona ulaştıkça ve içindeki gerçek kadını gördükçe fark edilebilir olur. Bu kadınların ilk bakıştaki duruşlarında ciddilik mağrur bir yapı öne çıkar. Aslında ona buzlar kraliçesi gibi sıfatlar söylenebilir, ancak yıllar içerisinde bu etki ortadan kalkacaktır. Zamanla daha da yumuşayan bir duruşa sahip olacak bu kadınlar, yıllar geçtikçe yaşam içindeki savaşında sakin bir yapı kazanacaktır.

  • Oğlak Kadınları İçin Sadakat Sevginin En Önemli Göstergesidir

Bir Oğlak kadını için sadakat her şeyden önce gelir. Öyle ki, sevginin temelinde onlar için sadakat vardır. Evcimen bir yapısı vardır ve eşi, çocukları, evi onun için çok önemlidir. Karakter olarak sorumluluk sahibi olan Oğlak kadınları, hayatlarının hiçbir noktasında sorumluluk almaktan kaçınmazlar. Kariyer ve iş odaklı insanlar oldukları için genelde geç evlilikler yapsalar da, Oğlak kadınları ile yapılan evlilikler bir nevi hayat sigortası gibidir. Çünkü Oğlak kadınları için sadakat çok önemli olduğundan,  eşine de son derece sadıktır. Hayat boyu eşine sadık kalma konusundaki dayanıklılık bu kadınların kanında vardır. Kendi iş bitirici bir kadın olduğundan becerikli, başarılı, pratik erkekler onun için öne çıkar. İş ve kariyer anlamında kendisini destekleyebilecek erkeklerle birlikte olmayı tercih ederler. İlişki yaşadıkları zaman bağlılık onlar için çok önemli hale geldiğinden, ilişkilerinde özgürlüğüne düşkün bir yapı sergilemezler. Eşlerinden güven ve sevgi görmeyi beklerler.

  • Sanılanın Aksine Oğlak Kadınları Cinsellikte Çok Tutucu Değildir

Oğlak kadınları için cinsel yaşamları açısından tutucu olduğu izlenimi bulunur. Ancak bunun oluşmasına sebebiyet veren durum Oğlak kadınlarının çok hassas bir yapısı olmasından kaynaklanır. Bu kadınların eşleri sabırlı, anlayışlı ve onun içindeki cevheri ortaya çıkarabilecek yapıda biri olduğu sürece, bu çiftlerin çok tatmin edici bir cinsel hayatları olabilir.

  • Oğlak Kadınları İyi Bir Eş ve Annedir

Oğlak kadınları özel hayatlarında iyi bir anne ve iyi bir eş olurlar. Bu konuda başarılı olan Oğlaklar, sorumluluk sahibi oldukları için hem annelik hem de eş olma konusunda da sorumluluklarının bilincindedir. Biraz soğuk görünen yapıları nedeni ile dışarıdan bakıldığında çok sıcak ve sevecen görünemeyebilir, duygularını yansıtamayabilirler. Hata yapma konusunda kendileri açısından çok katıdır. Genellikle hata kabul etmeyen ve hata yapılsa da çabucak düzeltilerek en doğru noktaya ulaşma hırsına sahip bu kadınlar, çocuklarından da aynı şeyi beklerler. Çocuklarının olabilecek en iyi şekilde yanlış yapmadan büyümelerini istediği için hata yapılmasını istemezler, hatta bazen bu hususta despot bir yapıya bürünebilirler. Buradaki önemli olan şey, dengenin kurulmasıdır. Oğlak kadınları çocuklarını  yanlış yapmaması için doğru şekilde yetiştirirken, aşırıya kaçmadan ve kendi başına ayakta kalamayan bireyler olmasına neden olmamalıdır.

  • Oğlak Kadınları Güçlü Bir Düşman Olabilme Potansiyelleri Vardır

Oğlak kadınları, sadece ortamda görüştüğü ve çok yakın olmadığı kişiler ile fazla detaya girmeden ve diplomatça tavırlarla konuşurlar. Çok açık verecek, daha sonra kendileri için geri dönebilecek bir konuyu yakınları olmadan kimseye açmazlar. Ağızları sıkıdır ve ketumdurlar. Bu özellik arkadaşlık ilişkilerinde de bulunur. Arkadaşlarının tüm sırlarını çok iyi saklarlar ve iyi arkadaşlık ilişkileri kurarlar. Arkadaşlarına sadıktırlar, ancak gördükleri bir yanlış harekette bu iyi arkadaştan çok güçlü bir düşmana dönüşmeleri sürpriz olmaz.

Bu kadınlar, duygusal ilişkilerinde de karşı cinsi sınava tabi tutan hareketlerde bulunabilir. Sevgisini sonsuz şekilde sunmadan önce, birliktelikte olduğu kişilerin evlilik adına doğru bir adım atabileceği kişiler olup olmadığını anlayabilmek için temkinli davranırlar. Bu sınavları atlatabilen kişiler ile bir evlilikleri olursa, o durumda da iyi bir evlilik hayatı olacaktır. Ancak duygularını çok ortaya dökmeyen bu kadınların, yine de kıskançlık eğilimleri olduğu da unutulmamalıdır. Ömür boyu bir evlilik planlayanlar için Oğlak kadınları en ideal eş adayıdır.

  • Oğlaklar İş Hayatında Önde Gelen Meslek Dallarında Başarılı Olabilecek Tiplerdir

Oğlak kadınlarından çok iyi bir ekonomist, yönetici olabilmektedir. Finans alanında çalışılabilecek hemen her iş kolu başarı ile yürütebilecek olan bu kadınları, sabırlı oldukları için uzun vadeli çalışmalardan sonra sonuç verebilecek işleri başarı ile tamamlarlar. Planlama konusunda çok iyidirler. İyi bir bürokrat olabilirler. Politikada çok iyi iş çıkarırlar. Eğitim kurumlarında da iyi bir yönetici, organizasyonda iyi bir yetkili olabilirler. Mükemmel bir öğretmendirler. Mühendis olarak da iyi bir sonuç alabilirler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git