Oğlunu

Oğlunu
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 5.051 kez okundu.

Oğlumun babasından çok çektim, gelinimi anlıyorum’ Oğlu S.’yi öldüren ve iyi halden 15 yıl ceza alan gelini E.Ç’ı mahkemede affeden H.İ’in yaşamı dramlarla dolu. Şimdi 2.5 yaşında yetim kalan torununa bakan İ., yaşadıklarını anlattı.

İ.’in telefonda ilk sözleri “Ben gelinimden neden şikâyetçi olmadım biliyor musunuz? Olmadım çünkü…” olmuş ve eklemiş: “Gelin yanıtını burada evimizde vereyim”

Kapı açıldığında H.İ. yanındaki kadını “Oğlumu öldüren gelinimin ablası. O da gelinim” diyerek tanıştırdı. E.Ç.’ın ablası E.İ., “Bir de benim tarafımdan bakın. Kardeşim, kocasını öldürmüş. Ben ölenin abisiyle evliyim ve hepimiz aynı evdeyiz” diyerek yaşadığı dramı anlatırken kayınvalidesi H.İ. de, “Sana bu evde kimse yüklenemez” diye teselli ediyor gelinini.

Anne H.İ., hikâyeyi başından şöyle anlatıyor: “S. ile E., refakatçi kaldıkları hastanede tanıştı. Hastamızın taburcu olduğu gün kaçıp evlendiler. İlk zamanlar iyilerdi, sonradan araları açıldı. Oğlum doğru dürüst çalışmıyordu. Çok kavga ediyorlardı. ‘Anlaşamıyorsanız ayrılın, birbirinize bu kötülüğü yapmayın’ dedim, dinlemediler.

Kimi zaman E. gitti, S. da peşinden gidip getirdi. Çocuğu bana bırakıp kaçtıkları oldu. Bir gece S. aradı, ‘Karakoldayım, E. keserle kafamı yardı çocuk yanımda gel al’ dedi… Kavgaların sonu buraya vardı.” ‘S. ve E. uyuşturucu kullanıyordu’ diyen İ., korkunç geceyi ise şöyle anlattı: “O gece de uyuşturucu almışlar. O odada ne olduysa kıyamet koptu. Birbirlerine aşağılık laflar ettiler. Mutfakta birbirlerinin boğazına sarıldılar. Zaten S.’ın boynu hep yırtıktı, E. tırmalardı. Araya girdim, polis çağırmaya kalktı.

S., ‘Çağırmayın yatacağım’ dedi. Biri bir kenara oturdu, diğeri bir kenara. E. de düzeldi, S. da sustu. Çocuğu kanepeye oturturken oldu ne olduysa. Küçük oğlum S., ‘Yetişin E. abla, abimi bıçakladı’ diye feryat etti.

Bu arada E. İ. araya giriyor: “Yaralıydı. ‘Yandım anam’ dedi. Bir döndü odanın içinde. Sonra ‘Bakın E. ne yaptı?’ dedi. Sırtında bıçakla gelmişti, E. şoktaydı. Kendini pencereden atacak sandık. Eşim kendine gelsin diye E.’i tokatlıyordu, S. ‘Karıma vurma’ dedi. Sonra yere düştü. E. o sırada S.’ın üzerine eğildi, ‘Kalk, böyle yapmak istemedim. Senin yüzünden oldu’ diye yakasına yapıştı. Gerçekten de kardeşimin suçu yoktu. O kadar sefalet çek, bir de üzerine küfür ye.”

Acılı anne gelininden şikâyetçi olmamasıyla ilgili de şunları söyledi: “Ben iki evlilik yaptım. İlk kocam, ölen oğlum S.’ın babasıydı. Ondan çok çektim. Sopa yemedim ama gayrimeşru işleri, uyuşturucusu vardı. Mahkemede gelinimi gördüm, haline baktım, sustum. İlk eşimden her şeyi yaşadım bu yüzden gelinimi anlıyordum. Şikâyetçi olmaya vicdanım elvermedi biliyor musun?

Bu gelinim (İ.’yi kastediyor), bir de torunum için şikâyetçi olmadım. Bunun için yarı vicdan azabı çektim, yarı çekmedim. Niye? Benim kızım da olabilirdi orada. Oğullarım tepki gösterdi. O yüzden canım çok yanıyor. Ama E.’in bir suçu var, S. için uzaklaştırma kararı çıkarmıştı. O dönem ‘Bir daha yanına yaklaştırma’ dedim dinlemedi. O sıra oğlumu AMATEM’e yatıracaktım. Beni dinlemedi.”

Abla E. İ. ayrı bir dram yaşıyor. Genç kadın, cinayetten sonra değişen hayatlarına ilişkin şunları söyledi: “Bir de benim tarafımdan bakın. Kardeşim onun oğlunu öldürmüş. Ben öldürülenin abisiyle evliyim ve hepimiz aynı evdeyiz. İnsanlar bana yükleniyor. S.’ın babası babamı tehdit ediliyor, benim başına ne geleceği belli mi? Bursa’dan çıkmak için tek çare bırakıyorlar boşanmak. Bu olaylar yıprattı. Artık kendi derdime düştüm, benim sonum ne olacak diye düşünüyorum.”

Korkunç olay, geçen yıl kasım ayında yaşandı. 26 yaşındaki E.Ç., ziyaretine gelen annesi ve kız kardeşinin evde olduğu sırada kendisini dövüp, boğmaya çalışan eşi S.Ç.’ı (27) bıçaklayarak öldürdü. Mahkeme, ilk duruşmada kayınvalidesinin de şikâyetçi olmadığı E. Ç.’a 15 yıl hapis cezası verdi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git