Öğretmenim

Öğretmenim
22 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.231 kez okundu.

Hepimizin artık tam da “bu kadar yaşadığım yeter” dediğimiz bir anda bir sözünüzle bizi ikna edip hayata döndürüyorsunuz, çok teşekkürler…

Yazılarınızın hepsini okuyorum. Fakat yaşım gereği genç kızların aşklarına dair yazıları daha dikkatli okuyorum. Köşenizi okurken ilgimi çeken yazılardaki olaylar sonradan benim de başıma geldi.

Mesela hiç tahmin etmediğim halde bir hocama aşık oldum. Engelleyemediğim şeyler oldu, her şey masumken aslında bir sevgilisi olduğunu öğrendim.

Küçük bir çocuk gibi mızmızlık yaptım ilk başta. Sonra anladım ki akıllı olmazsam onun istediği yere kadar gidecek. Ben de “Yeter” dedim.

“Ben gidiyorum” dediğimde üzülmedi, kırılmadı bile. Sadece bazı şeylerin elinde olmadığını o an gerçekleştiğini söyledi. Hiçbir şeyde suçlu olmadığını, sevgilisinin işine yaradığını, yani ondan yararlandığını açık açık söylemekten kaçınmadı. Sonra yanımdan kalkıp gitti.

Hep Türk filmlerinde izlemiştim, nereden bilebilirdim ki ben de onlardan biri olacaktım. şu an kendimi kullanılmış hissediyorum. Ama atlatmak üzereyim aslında.

Her gün öyle şeyler izliyoruz ki televizyonlarda, bazı şeyler zorla oluşturuluyor aklımızda. Bazen tek kişilik hayatlar, bazen de ihanetler allı pullu gösteriliyor hepimize. Kendimizi o kadar kaptırmışız ki o sanal alemlere, gerçek yaşamdan zevk alamıyoruz.

Bu yazıyı yazmak istedim çünkü yaşadığım bu saçma ilişkiden olumlu bir şey de öğrendim. Her ne olursa olsun akıllı olmalıyız hayatta. Yaşamak dahası mutlu olmak istiyorsak, aklımızı kullanmalıyız.

Her türlü derdimizi paylaşırken bizi dinleyen, ailemizden biri gibi bize yakın olan sizin de hayatınızda mutlu olmanızı dilerim…

İnan sevgi dolu satırların gözlerimi yaşarttı. Sanırım yaşlanıyorum; giderek duygusallaşıyorum.

Çok gereksiz ve olmayacak bir ilişkiyi tam zamanında bitirmişsin. Bu ilişkinin sana olumlu katkıları da olmuş gördüğüm kadarıyla; seni olgunlaştırmış, akıllandırmış. Artık ilişkide aşırı duygusallığa kapılmamak gerektiğini anlamışsın.

Kullanılmak sözcüğünü hiç sevmiyorum. Çünkü bir ilişki boyunca insan karşılıklı olarak beraberliği paylaşıyor, bu paylaşım sırasında bazen bir taraf biraz daha verici olabiliyor.

Ama sonuçta her iki taraf da bu ilişkiden bir şeyler kazanıyor. Bu tabii ki manevi açıdan da olabiliyor, maddi açıdan da…

Televizyonların hayatımıza güzel şeyler kattığı gibi, gereksiz ve olumsuz etkiler yaptığı bir gerçek.

Her konuda olduğu gibi o konuda da seçici olmak gerekiyor. Sana ömür boyu mutluluklar dilerim. Umarım hem sever, hem de sevilirsin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git