Öğünlerinizden Hemen Sonra Neden Meyve Yenmemesi Gerektiğinin Nedenleri

Öğünlerinizden Hemen Sonra Neden Meyve Yenmemesi Gerektiğinin Nedenleri
22 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 837 kez okundu.

Konu sağlıklı beslenmek olduğunda düzenli olarak meyve tüketmenin yapabileceğiniz en sağlıklı şey olduğunu düşünebilirsiniz ancak aslında bu, bu kadar da kolay bir şey değildir.

Meyve tüketmek oldukça önemlidir, evet, bu doğru.

Bir şey yemeden önce meyve tüketmek bedenin detoks sürecini hızlandırır ve günlük aktiviteleriniz için ihtiyaç duyabileceğiniz enerji düzeyinin büyük bir bölümünü de karşılamış olursunuz.

Peki kahvaltınızı ettikten sonra bir porsiyon meyve tükettiğinizde ne oluyor?

Meyveler doğrudan bağırsaklara yönelme eğilimindedir ancak etmiş olduğunuz kahvaltı bu eğilimi engellemektedir. Bu yüzden yediğiniz yiyecek çürüyecek, fermente olacak ve aside dönüşecektir. Kim böyle bir şey olsun ister ki?

Yediğiniz meyve midenizdeki diğer gıdalarla ve sindirim sıvıları temasa girdiği anda her şey koca bir çürüyen gıda topuna dönmeye başlar. Evet, eğer meyve tüketeceksiniz bunu bir şey yemeden veya içmeden önce yapmaya özen göstermelisiniz.

Şu gibi lafları sıkça duyuyorsunuzdur, “ne zaman karpuz yesem öğürüyorum, erik yediğimde şişkinlik oluyor, muz yediğimizde mide bulantısı başlıyor, vb”

Eğer meyvenizi aç karna tüketirseniz, bunların hiçbiri ile karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

Meyveler diğer yemekler ile reaksiyona girdiğinde, siz de midenizde şişkinlik hissedersiniz. İlk olarak meyvelerinizi tüketin ve şişkinlik, mide bulantısı, öğürme, sindirim sorunları veya gözlerinizin altındaki torbalar ile uğraşmak zorunda kalmayın.

Bu konu üzerine araştırma yapan araştırmacılar, portakal veya limon gibi asidik meyvelerin buna neden olmayacağını çünkü her meyvenin bedenimize girdikten sonra alkaliye dönüştüğünü söylemektedir.

Her zaman taze meyve suyu tüketin! Konserve edilmiş, paketlenmiş veya şişelenmiş meyve sularından kaçının. Daha önce ısıtılmış meyve sularını asla tüketmeyin. Aynı zamanda pişirilmiş meyvelerden de kaçınmanız gerekiyor çünkü hiçbir besleyici değerleri kalmamaktadır. Sadece tat almış olursunuz.

Yüksek ısı vitaminleri öldürmektedir. Meyveleri çiğ olarak tüketmek onların suyunu sıkmaktan çok daha iyidir. Aynı zamanda meyve suyunuzu da yavaş içmeye özen gösterin.

Ek olarak bedeninize detoks yapmak için 3 günlük meyve diyetini de uygulayabilirsiniz. Bu süre boyunca sadece meyve ve meyve suyu tüketebilirsiniz ancak elde edeceğiniz sonuçlar sizi şoke edecektir.

Eğer böyle bir alışkanlığınız varsa, buna şimdi bir son verme vaktiniz de gelmiştir. Öğünlerinizden sonra asla meyve tüketmeyin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git