Omurganızı Düzeltmek için Doğal Yöntemler

Omurganızı Düzeltmek için Doğal Yöntemler
16 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.912 kez okundu.

Sırt ağrısı hafife alınamaz. İster aktif bir hayatınız ister tembel bir yaşam tarzınız olsun, günlük aktiviteleriniz sırasında omurganıza hasar verme riskiniz vardır.

Ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayacak ve omurganızı iyileştirecek basit ancak etkili bazı egzersizleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

  1. Egzersiz

Sırt üstü uzanın. Sol bacağınızı dizinizden bükün. Sol bacağınızı başınıza doğru çekin. İki elinizi dizinizin alt kısmından kenetleyin ve bacağınızı kendinize doğru çekin. 30 saniye boyunca çekin. Her iki bacağınız için egzersizi 2 sefer tekrarlayın.

  1. Egzersiz

Sırt üstü uzanın ve iki bacağınızı da dizinizden bükün. Her iki elinizle sol bacağınızı tutun ve kendinize doğru çekin. 20 saniye boyunca bu duruşu koruyun. Her iki bacağınız için egzersizi 2 sefer tekrarlayın.

  1. Egzersiz

Sırt üstü uzanın. Sağ kolunuzu, hemen bedeninizin kenarınıza koyun. Sol bacağınızı uzayın ve düz tutun. Sağ dizinizi sol tarafınıza doğru getirerek, esnetin, bu sayede neredeyse sol elinize değecek bir konuma gelsin. Bu duruşu 20 saniye boyunca koruyun. Her iki bacağınız için egzersizi 2 sefer tekrarlayın.

  1. Egzersiz

Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırın. Sağ bacağınızın ayak bileğini kalçanıza doğru getirin ve diziniz yere yaklaşsın. Dikkatlice ayak bileğinizden tutup, bacağınızı kendinize doğru çekin. Bu duruşu 30 saniye boyunca koruyun. Her iki bacağınız için egzersizi 2 sefer tekrarlayın.

  1. Egzersiz

Sağ diziniz üzerine çökün ve sol bacağınızı arkaya doğru atın. Sol bacağınız diz kısmından kırık durmalıdır. Bu duruşu 30 saniye boyunca koruyun. Her iki bacağınız için egzersizi 2 sefer tekrarlayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git