Otuz

Otuz
7 Mart 2017 tarihinde eklendi, 2.091 kez okundu.

Ben otuzuna gelmiş kalmış genç bir kadınım. Üç senedir depresyon tedavisi görüyorum ve olumlu yanıt alıyorum. Ama bir sorunum var.

Doktorumdan çok hoşlanıyorum. Benden 10 yaş büyük ve çok çekici bir bey. Onu çok sevimli ve zeki buluyorum. Son gittiğimde bana gülümsediğinde gözlerinin içindeki ışık kalbimi hoplattı. Bu durumdan sonra sana yazmaya ve senden akıl almaya karar verdim.

Kendisiyle ofisinde ilk tanıştığımda ona kanım kaynamıştı ve doktorum olmasını istedim. Ondan elektrik aldım… Onu çekici buldum. Ama bu duygularımı bastırdım, ne de olsa doktorum ona karşı böyle bir duygum olmamalı dedim kendi kendime. Arada erkek arkadaşlarım oldu, ama hep aklım doktoruma gidiyordu.

Bazen duygularımı bastıramadığım oldu, çoğu zaman da bastırdım. Ama geçen günkü o gülümsemesi karşısında yine içimden “ah bu adam keşke beni sevse, bana aşık olsa” diye geçirdim.

Dayanılmaz bir durum bu. O yakışıklı adam benim doktorum. Ondan etkilenmemem gerek. Acaba bu durumu onunla konuşmalı mıyım? Konuşursam nasıl bir tepkiyle karşılaşabilirim? Yoksa susup onu unutuncaya kadar ondan sadece uzaktan hoşlanmakla mı yetineyim?

Genellikle psikolojik tedavi gören genç hanımların, doktorlarından hoşlanmaları, ondan etkilenmeleri, ona karşı saygıdan ve hayranlıktan da kaynaklanan bir
yoğun ilgi duymaları çok olağandır. Bu duruma sıklıkla da rastlanır.

Hasta-hekim ilişkisi sırasında aslında bu gibi bir sıcaklık tedavi açısından da olumlu sonuçlar verebilir. Ancak bu ne sevgi, ne de aşktır. Anlatmaya çalıştığım gibi, çok daha değişik bir duygudur. Sen ona bir anlamda minnet ve hayranlık hissediyorsun. Bilgisi, sana karşı yaklaşımı nedeniyle de saygı duyuyorsun.

Bu adam büyük ihtimalle evli barklı olmalı. Sana sıcak bakışı ise elbette ki hastasına karşı duyduğu şefkatten kaynaklanmakta. Bence tedavini tamamlayabilmen için, bu yersiz konuşmayı yapmayı aklına bile getirme. Zaten tedavi bittikten sonra, onu bir daha görmeyeceksin unutup gideceksin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git