Patronla

Patronla
21 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 2.534 kez okundu.

Yaklaşık üç yıl önce, işyerimden evli bir beyle, ne yaptığımın farkında olmadan ilişki yaşamaya başladım. Bir anda onun duygularına karşılık verirken buldum kendimi.

Kısa bir süre sonra da patronumun bana olan ilgisi nedeniyle aklım karıştı. Birlikte olduğum o beyden ayrılmak istedim ama o istemedi. Daha sonraki günlerde ise o ayrılmak istedi, bu defa da ben kabul etmedim. Bu böyle sürüp gitti.

Bir gün patronumla yakınlaştım, kısacası birlikte olduğum o beyi aldattım. Pişman da oldum ve durumu üstü kapalı bir şekilde ona anlattım. Ama o büyük sevgisi bunu bile affetti.

Bu durumda ben de ilişkimize devam etmeye karar verdim ama işte tam burada, ne kadar iradesiz ve bayağı bir insan olduğumu fark ettim. Çünkü patronumun bana olan ilgisine karşılık vermeye de devam ettim.

Oysa o aldatılmayı hiç hak etmiyordu. Tamam, o da karısını benimle aldattı ama beni gerçekten sevdiği için böyle davrandığına inanıyorum.

Ben ise sırf tensel bir çekimin gücüne dayanamadığım için böyle bir adilik içindeyim. Ama bu durum uzun sürmeyecek. Çünkü en kısa zamanda o beyden kesin olarak ayrılacağım, patronumla olan ilişkimi de bitirip bu hayata elveda diyeceğim.

Aynada kendi yüzüme bakamıyorken, insanların, hele beni deli gibi seven bir insanın yüzüne nasıl bakabiliyorum, bilmiyorum…

Buradan bütün genç kızlara sesleniyorum; duygular insanı yanıltır ama mantık yanıltmaz. Her zaman mantığınızın sesini dinleyin ve iradenize sahip çıkın.

Yanıt

Dur, dur bakalım kızım. Kendini nasıl da acımasızca yargılıyorsun! Evet farkındayım, oldukça acınacak bir durum yaratmışsın hayatında ama kendin de yaptığının hiç hoş olmadığının bilincindesin. Bu bile çok iyi, belli ki kısa zamanda bu yanlıştan döneceksin.

Tanrı bile nedamet getiren, af dileyen insanı bağışlar kızım. Sen nasıl olur da ölümden, hayatına son vermekten söz edersin, kendini bağışlamazsın?

Zaman zaman her insan hata yapar, yanlışa düşer. Ama buna devam etmez, suçunun farkına varırsa, artık onu acımasızca yargılamaktan kaçınmalı, değil mi?

Biliyorsun, en hoşlanmadığım şeyi yapıyorsun. Evli bir erkekle birliktesin. Patronunun da yakınlığına karşılık veriyorsun. Belki o da evli biridir, bilemiyorum.

ıki erkeği bir arada idare etmenin seni ne kadar üzdüğü ortada. Bir cinsel dürtünün esiri olmuş gibisin. Ama bu da geçecektir. Yeter ki, geç de olsa mantığının çalıştığını hisset. Ki zaten hissetmektesin, buna sevindim.

Karşındaki erkeklerle ilgili asla vicdan azabı çekmemelisin. Dediğin gibi eşlerini aldatıyorlarsa, herkesi kolaylıkla aldatabilirler. Bugün seni çok seviyor görünür, birden bir başkasının rüzgarına kapılıp çekip gidebilirler.

Bu ilişkilerini bitir. Gerekiyorsa işini değiştir, hayatına hiç kimseyi sokma. Kendini ve ruhunu dinlendir. Bu badireyi atlatacaksın.

Yaşamın nedenlerini, ruhunun yükselişini ve tekamülü anlatan türlerde kitaplar oku. O kadar güzel yayınlar var ki bu alanda…

Ve belki de hem ruhunu hem de bedenini mutlu edecek, kendi düzeyinde, BEKAR birini bulursun hiç ummadığın bir anda… Sana güveniyorum…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git