Porselen

Porselen
13 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 5.470 kez okundu.

Vücut güzelliğinde yüz bakımı en önemli bakımlardan biridir. Vücudun diğer bölgeleri rahatlıkla gizlenebilirken yüzümüz her zaman açıkta kalır.

İşte bu nedenle parlak ve güzel bir cilt çok önemlidir. Bununla birlikte hepimiz yüzümüzde dermatolojik sorunlarla karşılaşmadan bir ergenlik geçirmemişizdir.

Hormonal değişimlerle normal olduğu gibi, ergenlik döneminde de sinir bozucu sivilcelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sivilceler yüzümüzde herkes tarafından fark edilen çirkin izler bırakır.

Bu gibi durumlarda kimileri eczanenin yolunu tutar ve kremler satın alır. Kimileri de tıbbi tedavileri tercih etmektedir. Fakat tüm bu kremler ve tedaviler faydalı olamayacağı gibi cildimize zarar da verebilirler.

Bu nedenle yazımızıda size cildinizdeki lekelerden kurtulmanız için tamamen doğal bir yöntem sunmak istiyoruz. Bu maske yüzünüzü lekelerden temizleyecek, cildinizi temiz ve parlak hale getirecek doğal patates bazlı maskelerdir.

Salatalık patates maskesi

İçindekiler :

Bir adet çiğ patates
Büyük boy salatalık (½ birim).
Nasıl yapılır

Patatesi ve büyük boy yarım salatalığı soyduktan sonra küçük parçalara ayıralım. Sonra bu iki malzemeyi blendera atıp tamamen homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırmamız gerekiyor.

Nasıl kullanılır

Maskeyi yüzünüze yumuşak dairesel hareketlerle uygulayın. Bir kaç dakika bekletin ve daha sonra bol su ile yıkayın.

Limonlu patates maskesi

Malzemeler

Patates (1 birim).
Limon suyu (½ birim).
Nasıl yapılır

Bu durumda, çiğ patates ile püre halinde olan bir patates hazırlamalısınız, böylece özelliklerini kaybetmezsiniz. Sonra yarım limon suyu ekleyin ve her şeyi çok iyi karıştırın.

Nasıl kullanılır:

Bu maskeyi yüzünüze nazik dairesel hareketlerle uygulayın. Yaklaşık 20 dakika boyunca hareket etmesi için bırakın ve maskeyi bol miktarda soğuk suyla çıkarın.
Bu maskeyi geceleri güneşin cildinize zarar veremeyeceği şekilde kullanmanız önerilir.Bu iki maskeden birini kullanarak bir dergi modeli yüzü bulacaksınız. Bu yüzden, işe yaramayan ürünlerde zaman veya para harcamayın. Bu iki maskeden birisini bugün hazırlayın; kısa sürede muhteşem bir yüze sahip olacak ve şaşıracaksınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git