Profesör ile Öğrenci Fıkrası

Profesör ile Öğrenci Fıkrası
3 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 161 kez okundu.

Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş. Profesör kaşlarını çatarak: – Öküzler ve kuşlar aynı masada oturamaz! Öğrenci: – O zaman ben uçuyorum… Profesör cevaba çok sinirlenmiş, sınavda öğrenciye takmış…

ve sınavını başarısız geçmesi için elinden geleni yapmış. Yalnız sınavda öğrenci tüm soruları mükemmel bir şekilde cevaplamış. Profesör öğrenciye:

– Sana son bir soru soracağım, demiş. Yolda yürürken iki torba bulduğunu hayal et, birinde akıl var, diğerinde ise para var. Hangi çuvalı alırsın? Öğrenci:

– Para olan çuvalı seçerdim… Profesör:

– Ben akıl olan çuvalı seçerdim… Öğrenci:

– Normal! Kimde ne eksikse onu seçer… Profesör çok sinirlenmiş, öğrencinin not defterini alıp içine “öküz” yazmış. Öğrenci nota bakmadan odadan çıkmış. Bir dakika sonra öğrenci kapıyı aralamış ve:

– ”Sayın profesör, imzanızı atmışsınız, fakat notumu yazmayı unutmuşsunuz.” demiş.

BONUS FIKRA

Egzozdan

Bir adam; kadın doğum uzmanıymış, ancak mesleğinden sıkılmış ve araba tamircisi olmaya karar vermiş Bunun için gidip dersler almış; sınavı 100’le bitirip tamirci olması gerekiyormuş Adam sınava giriyor, çıkıyor bir bakıyorlar ki 150 almış sınavdan Herkes şoka giriyor nasıl olur diye Puan veren hocalara toplayıp soruyorlar:

– “Nasıl 150 aldı?” Hoca da anlatmaya başlamış:

– “Önce bujileri değiştirdi sonra motor’a rektifiye yaptı sonra da karbüratörü dağıtıp temizledi ve son olarak da vites kutusunu dağıtıp topladı”, diye açıklama yapmış Diğer hocalar:

– “Ee 150 almayı gerektirecek durum nedir? Diğer öğrenciler de bunu yapıyorlar”, deyince hoca da:

– “İyi de tüm bunları egzozdan yaptı” diye cevap vermiş.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git