Bu Rahatsızlıkları Olanlar Sarımsak Tüketmemeli

Bu Rahatsızlıkları Olanlar Sarımsak Tüketmemeli
8 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.268 kez okundu.

Sarımsak, dünyadaki en kaliteli bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalardan birisidir. Yapılan son araştırmalar, düzenli olarak her gün sarımsak tüketenlerin soğuk algınlığına veya gribe yakalanma risklerini %63 azaltmaktadır. Aynı zamanda sarımsağın bazı inatçı enfeksiyonlara karşı oldukça faydalı olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Çoğu insan, kulaklarındaki enfeksiyonu geçirmek için evlerinde kendi sarımsak yağlarını bile üretmektedir.

Çiğ olarak yendiğinde sarımsak kötü ağız kokusunu, mide ekşimesini, gaz sorunlarını, mide bulantılarını, kötü vücut kokularını ve ağzın içindeki yaraları iyileştirir. Ancak bunlar erkeklerin ve kadınların sahip olduğu vücut kimyasına bağlı olarak da değişebilmektedir.

Sarımsak, bitkisel bir antikoagülandır, bu, sarımsağın kanı daha akışkan yaparak hareket sorunlarını engellediği anlamına gelmektedir. Bu sayede pıhtılaşmayı engelleyerek koroner kalp krizi, tromboz, inme ve diğer hastalıkları engeller. Ancak diğer antikoagülan tabletler ile birlikte kullanıldığında fazladan kanamaya da neden olabilir.

Eğer herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, sarımsak tüketmeyin. Sarımsak tüketmeden önce olası istenmeyen bir durumdan kaçınmak için öncelikli olarak doktorunuza danışmanızı öneririz.

Karaciğer sorunları olan insanlar da bu besinden uzak durmalıdır. Karaciğer, kullanılan bazı ilaçlardan ötürü fazla çalışır ve yorulur, bu sayede karaciğerinize çok fazla yüklenmiş olursunuz. Gerçekten de her türlü ilaç ancak özellikle doğum kontrol ilaçları sarımsak ile birleştiğinde istenmeyen sonuçlar doğurmaktadır.

Hassas midesi olanlar da kaçınmalıdır. Fazla miktarda sarımsak veya soğan sindirmek gebelik, adet veya emzirme dönemlerinde sorunlara neden olabilir. Mide için kullanılan ilaçlar ile sarımsak yendiğinde daha ağır bazı sorunlar ile yüzleşebilirsiniz.

Hamile kadınlar da sarımsaktan uzak durması gerekenler arasındadır. Gebelik, adet veya emzirme dönemlerinde çok fazla sarımsak tüketmek uzmanlar tarafından da önerilmemektedir.

Eğer tansiyonunuzla başınız dertteyse veya düşük tansiyonunuz varsa bu durumda sarımsak yiyerek kendinizi tehlikeye atabilirsiniz. Ancak yine de makul derecede sarımsak tüketebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git