Sabahları Aç Karna Bir Diş Sarımsak Tüketmenin Faydaları

Sabahları Aç Karna Bir Diş Sarımsak Tüketmenin Faydaları
7 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.139 kez okundu.

Sarımsak yemek, özellikle aç karna yemek herkes için çok da cazip bir şey değildir. İnsanlar, böyle bir şeyi sadece babaannelerinin veya anneannelerinin yapabileceği hakkında dalga bile geçebilirler. Ancak birçok rahatsızlığı önlemek ve tedavi etmek için en etkili yöntemdir. Sarımsak, bilinen en güçlü doğal antibiyotiktir.

Yapılan bazı araştırmalara göre, aç karna sarımsak tüketebilir, sarımsağın faydalarından çok daha fazla yararlanabilirsiniz. Kendinize niçin diye sorabilirsiniz? Bu sayede bakteriler, sarımsaktaki bileşenlere daha fazla maruz kalırlar ve kendilerini savunamazlar.

Niçin Aç Karna Sarımsak Yenmelidir?

Birçok uzmana göre sarımsak yüksek tansiyona bağlı belirtileri hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Bedendeki dolaşımı düzenler, kalp sorunlarına karşı yardımcı olur ve karaciğer ve mesanenin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlar. İshal gibi mide sorunlarının tedavisi için de oldukça etkilidir. Bazı uzmanlar, aç karna tüketildiği zaman, sarımsağın sinir konusunda da yardımcı olduğunu iddia etmektedir.

Sarımsak, iştahınızı açar ve sindirim sisteminizi düzenler ancak mide asit üretimini durdurabilecek şekilde stres düzeyinizi de kontrol eder. Uzun yıllardır şifalı olması sebebiyle tüketilen sarımsak, tüm dünya tarafından kullanılmaya devam ediliyor.

Sarımsak ve Alternatif Tıp

Sarımsak, alternatif tıpta detoks amacıyla kullanılmaktadır. Bedenimizi parazitlerden ve solucanlardan temizler, hastalıkları ve çeşitli kanser türlerini önler.

Ancak alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bu yüzden eğer sarımsağa alerjiniz varsa, çip olarak tüketmeyin. Eğer döküntü veya baş ağrısından muzdarip iseniz, bir an önce tüketmeyi durdurmanız gerekiyor.

Bazı araştırmalar, AIDS ilaçları kullanan hastalarda sarımsağın bazı yan etkilere neden olduğunu göstermektedir, eğer bu gibi özel ilaçlar kullanıyorsanız, daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Güçlü ve kimi insanlar için kötü olan kokusu ve tadı, sizi sarımsak tüketmekten alıkoymamalıdır. Sarımsak, sağlığımıza birçok faydası olan harika bir sebzedir. Çiğ sarımsak tüketemiyorsanız, sarımsak takviyesi de kullanmayı düşünebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git