Saç Dökülmesi, Beyazlar ve Kepek için Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Saç Dökülmesi, Beyazlar ve Kepek için Hindistan Cevizi Yağı Kullanın
4 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.878 kez okundu.

Bugüne kadar, muhtemelen hindistan cevizi yağının yemek dışındaki kullanım alanlarını duymuşsunuzdur. Yemeklerimize harika bir tat vermesinin yanı sıra, hindistan cevizi yağının özellikle saçlar başta olmak üzere sayısız kozmetik kullanım alanı vardır. Bugün bu yağı kullanarak beyaz saçlarınızla nasıl başa çıkabileceğinizi ve saçlarınızın genel sağlığını nasıl daha iyi bir hale getirebileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Saç Dökülmesi ve Beyazlar için Hindistan Cevizi Yağı

Saçların beyazlaması ve saç dökülmesi, insanlığın büyük bir çoğunu etkileyen en yaygın iki sorundur. Her ne kadar ciddi bir soruna neden olmasalar bile, görünümünüzü kesinlikle etkilerler. İnsanlar genellikle saç dökülmesi ve beyazlaması için pahalı ticari ürünleri ve tedavileri tercih ederler ancak bunlar saç derinize faydadan çok zarar vermektedir. Bu ürünler yerine, bu sorunlarınız ile başa çıkabilmek için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz ve bunu nasıl yapacağınızı size göstereceğiz.

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 2 çay kaşığı adaçayı

Hazırlık ve Kullanım

Adaçayını ve hindistan cevizi yağını iyice karıştırın ve ardından bir süre ocakta ısıtın ancak kaynamasına izin vermeyin. Homojen bir karışım elde ettikten sonra karışımı ocaktan alın ve saç derinize uygulamadan önce soğumasına izin verin. Bu yağlı karışımı güzelce masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızı duş bonesi ile örtün. Ardından bir gece bekledikten sonra, sabah saçlarınızı su ve şampuan ile yıkayın. Daha iyi sonuçlar için süreci haftada 2-3 sefer tekrarlamanızı öneriyoruz.

Hindistan cevizi yağını saç dökülmelerine ve beyazlamalarına karşı kullanabileceğiniz alternatif bir yöntem daha bulunuyor. Sadece saç derinize birkaç damla damlatın ve 30 dakika bekledikten sonra su ile saçlarınızı yıkayın. Ancak bu yöntem yağlı saçlara sahip olan insanlar için uygun değildir çünkü bu yağ, saçlarınızı daha yumuşak ve parlak yapacaktır.

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda kepek için de etkilidir. Sorunu gidermek için saç derinize birkaç damla hindistan cevizi yağı damlatın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardından 15-20 dakika bekleyin. Sonunda soğuk su ile saçlarınızı yukarın ve saçlarınızı yıkamadan önce bu süreci tekrarlayın.

Hindistan Cevizi Yağının Saç için Faydaları

  • Saç için doğal bir nemlendirici görevi görür
  • Saç derinizin beslenmesini sağlar
  • Saç köklerinizi güçlendirir
  • Saç derinizdeki atıkları çıkartır
  • Saç derinizin nefes almasını sağlar
  • Enfeksiyonları ve iltihaplanmları giderir

Görebileceğiniz gibi, hindistan cevizi yağı saçlarınız için oldukça faydalıdır. Sayısız sorun karşı iyi gelir ve saç dökülmelerine ve beyazlamalarına karşı da oldukça etkilidir.

Bu yöntemi deneyin ve elde edeceğiniz sonuçlar sizi şaşırtsın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git