Saçınızı bahara hazırlamanın 5 püf noktası

Saçınızı bahara hazırlamanın 5 püf noktası
20 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.385 kez okundu.

Nisan ayının gelmesi ile birlikte artık bahar mevsimine resmen adım atmış bulunmaktayız. Neredeyse herkesin en sevdiği mevsimlerin başında gelen bahar aylarında güzelliklerine güzellik katmak isteyen kadınlar için güzelliğin en önemli aksesuarları olarak gösterilen saçların bakımı büyük önem taşır. Kış aylarının kuru ve soğuk havası nedeni ile cansızlaşan ve kırılan saçlarınızı birkaç minik dokunuş ile bahara hazırlayabileceğinizi biliyor musunuz? Sizler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızdaki püf noktalarından yararlanarak saçlarınızın ışıl ışıl ve sağlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı Nemlendirin

Kışın soğuk günlerinin ardından tıpkı tüm cildimizin olduğu gibi saçların da neme gereksinimi oldukça fazladır. İşte bu nedenle saçlarınızı nemlendirmek için yıpranan ve kuruyan saçlar için özel olarak üretilmiş olan saç bakım kremlerinden yararlanabilirsiniz. Alacağınız saç bakım kremini saçlarınızın uç kısımlarına sürerek yaklaşık iki dakika kadar bekleyin. Daha sonra ise saçlarınızı ılık su ile durulayın. Bu işlemi saçlarınızı her yıkadığınızda tekrarlamaya özen gösterin bu sayede çok daha canlı saçlara hızla kavuşabilirsiniz.

Saçlarınızı Havalandırın

Havaların ısınması ile birlikte uzun saçları açık kullanmak gittikçe daha da zorlaşmaktadır. Fakat gün boyunca at kuyruğu ya da topuz yaparak kullanılan saçlar genel olarak saç tellerinin havasız kalmasına neden olur ve bu da saçların yıpranmasını sağlar. Sizlerde saçlarınızın nefes almasını sağlayarak yıpranmasını önlemek istiyorsanız saçlarınızı mümkün olduğunca açık olarak kullanmaya özen gösterin.

Saç Bakım Yağı Kullanın

Saçlarınızın tüm gün boyunca ışıl ışıl görünmesini istiyorsanız, saçlarınızın uçlarına ve boylarına saç bakım yağı sürün.  Boyalı saçlar için de özel olarak üretilen bu saç bakım yağları, saçın rengini çok daha uzun süre korumasına da yardımcı olmaktadır.

Fön Makinesinden Uzak Durun

İlkbahar aylarında saç telleri güneşin de tesiri ile çok hızlı bir şekilde kurumaya başlar. Islak saçlarınızı kurutmak adına fön makinesi kullanmaktansa güneşten yararlanın. Bu sayede saçlarınızın daha sağlıklı kurumasını sağlayabileceğiniz gibi yıpranmasını da önlemiş olursunuz.

Saçlarınızın Kırıklarını Kestirin

İlkbahara yenilenmiş bir giriş yapabilmek adına saçlarınızın uçlarını temizlemeye ne dersiniz. Saçlarınızın kırılmış uçlarını yalnızca birkaç santimetre kestirerek çok daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Sizler için özel olarak bir araya getirdiğimiz bu ufak ancak etkili püf noktaları ile sizler de bahara çok daha bakımlı ve göz kamaştıran saçlar ile girmenin keyfini sonuna dek yaşayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git