Saçları Hızlıca Uzatan Karbonatlı Şampuan Yapımı

Saçları Hızlıca Uzatan Karbonatlı Şampuan Yapımı
7 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.315 kez okundu.

Karbonat, çok yönlü ev malzemeleri arasında yerini almaktadır. Farklı şekillerde ve farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Tozu, çok amaçlı ünlü bir üründür ve muhtemelen dünyadaki tüm evlerde bulunmaktadır. Karbonat, yemek yaparken hamuru kabartmak veya temizlik için kullanılabilinir ancak çoğu insanın bilmediği şey ise, saçlarımız için harikadır. Örneğin, bunu saçınıza uygulamak saçlarınızı daha sağlıklı ve parlak yapar ve hızlıca uzatır.

Eğer saçlarınıza karbonatı nasıl uygulamanız gerektiğini merak ediyorsanız, doğru yöntem şampuandır. En sevdiğiniz şampuanın içine biraz karbonat tozu ekleyin ve her zamanki gibi yıkayın. Bu, saç derinizde kalan şampuanı, krem atıklarını temizleyecek ve detoks etkisi yaratacaktır. Aynı zamanda saçlarınızın uzamasını sağlayacak ve saçlarınızın doğal parlaklığını geri kazandıracaktır.

Başlarda karbonatı saçlarınızdan çıkarmak biraz zorlu olabilir ancak zaman içerisinde buna alışacaksınız. Dahası ne kadar çok sefer kullanırsanız, o kadar iyi etki alacaksınız. Karbonatı saçlarınıza nasıl uygulamanız gerektiğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

İlk olarak, karbonat 1’e 3 oranında kullanılmalıdır. Bu, her bir bardak karbonat tozu için en az 3 bardak su kullanmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Şampuanınıza ekleyeceğiniz karbonat miktarı, saçınızın uzunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Omuz hizasına kadar uzun kısa saçlar için, 6 yemek kaşığı ile karıştırılmış, 2 yemek kaşığı karbonat kullanmanız gerekiyor.

Karışımı ıslak saçlarınıza uygulayın ve köklerden uçlara doğru, iyice yayın. Eğer gerekli olursa, saçlarınızı tarayabilir ve karbonatın işe yaraması için birçok dakika bekleyebilirsiniz. Ardından son olarak saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

Durulamak için elma sirkesi kullanmanızı öneriyoruz. Bir bardak elma sirkesi ve 4 bardak su ile bir karışım hazırlayın ve bu karışım ile saçlarınızı durulayın.

Eğer dilerseniz, elma sirkesinin kokusunu yok etmek için sevdiğiniz bir uçucu yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Karışımı saçınıza uygulardan, gözlerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer gözünüze herhangi bir şey kaçarsa, bol su ile yıkayın ve gerektiğinde doktora başvurun. Karbonat karışımı, boş bir şampuan şişesinde saklanabilir. Düzenli olarak kullanın ve saçlarını çok kısa süre içinde daha güçlü ve daha uzun olsun. Bu ev yapımı karbonat şampuanını deneyin ve sonuçlar karşısında hayran kalın.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz ve lütfen paylaşmayı unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git