Saçların Hızlı Uzaması için Etkili ve Ev Yapımı Maske

Saçların Hızlı Uzaması için Etkili ve Ev Yapımı Maske
2 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.105 kez okundu.

Yumurta protein ve yağlar açısından zengin iken, yoğurt da, süt yağı ve laktik asit açısından oldukça zengindir. Aslında yumurtanın sahip olduğu protein değeri, diğer herhangi bir besinde bulabileceğiniz en kaliteli proteindir. Bu maskedeki malzemeler, bu ev yapımı maskemizi, kuru ve hasarlı saçlar için olabilecek en etkili maske yapmaktadır.

Saçlarınızın uzamasını sağlar ve saçlarınızın nemli, temiz ve iyi durumda kalmalarına yardımcı olur. Bu maske aynı zamanda saçlarınızdaki fazla yağı da düzenler ve saçlarınızı yumuşatır. Şimdi, yüzünüzü buruşturmayın. Ev yapımı ve yumurta içeren maskelerin kalsiyum ve protein açısından oldukça zengin olduğunu ve saçlarınıza yeniden kaybolan parlaklığını geri kazandırabileceğini biliyor muydunuz?

Saçlarınızın uzaması için bal oldukça kullanışlıdır çünkü içinde çok sayıda besleyici element ve E, K, C, B1, B2 ve B6 vitaminlerini içermektedir. Ve muz da kırılmış saçlarınız için oldukça yararlı olacaktır. Yumurta, muz, bal ve bira saçlarınızın sağlığı için oldukça faydalıdır. Bal ve bira, özellikle saçlarınızın uzaması için gereklidir. Biranın içerisinde ise malt, maya, bol miktarda B grubu vitaminleri ve demir, potasyum, magnezyum, fosfor, bakır gibi mikro besinlere sahiptir. Tüm bunlar saçlarınızın uzaması ve güçlenmesi için çok faydalıdır.

Malzemeler

  • 1 muz
  • 1 yumurta (sadece sarısı)
  • 1 yemek kaşığı bal
  • Yarım bardak bira

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Tüm malzemeleri bir blendera koyun ve bir maske hazırlayın.

Saçlarınıza uygulayın, saçlarınızı sarın ve 1-2 saat boyunca bekleyin.

Daha sonra saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın. Maskeyi saçlarınızı uzatmak için kullanacaksanız, haftada bir sefer uygulamanız yeterli olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git