Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Soğan Maskesi

Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Soğan Maskesi
11 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.175 kez okundu.

Eğer dökülen saçlar veya kelleşen bölgeler ile uğraşıyorsanız, artık endişelenmenize gerek yok. Aslında bu durum, bazı doğal çözümler ile kontrol edilebilinir. Bu yüzden kendinize güveninizi kaybetmeyin ancak günlük saç rutininiz için sizinle paylaşacağımız bu çözümü de uygulamayı unutmayın. Aşağıdaki doğal çözüm düşündüğünüz kadar iç açıcı olmayabilir ancak saç kaybı konuları için en başarılı tedavi yöntemlerinden birisidir. Burada soğan suyundan bahsediyoruz.

Saç Uzaması için Soğan Suyu

Soğan, genellikle yemeklerde kullanılan harika malzemedir. Saçların yapı taşları için çok önemli bir mineral olan sülfür açısından çok zengindir. Bu yüzden soğanın kan dolaşımını arttırma ve saç köklerine ihtiyacı olan yeterli besinleri sağlamak gibi çeşitli özellikleri vardır. Dahası, sahip olduğu bakteri karşıtı özellikleri sayesinde, soğan suyu saç kaybına neden olan saç derisi enfeksiyonlarını tedavi edebilir. Buna ek olarak, soğanlar katalaz adındaki bir enzim açısından da zengindir ki bu enzim, saçlarınızın erken beyazlaşmasını engeller. Görebileceğiniz gibi, saçlarınız için soğan suyu kullanmaya başlamanız için birçok sebep bulunuyor. Bu yüzden saç uzaması için soğan suyunu nasıl kullanacağınız hakkında iki farklı yöntemi sizinle paylaşacağız. Bunlara ek olarak, aynı zamanda kalın kaşlarınızın uzaması için bunları kullanabilirsiniz.

Soğan Suyu – Saç Derisi Batırma Çözümü

Malzemeler

  • 1 büyük soğan
  • Rende veya blender
  • Süzgeç

Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?

İlk olarak soğanı yıkayın ve dış kabuğunu soyun. Ardından küçük parçalara doğrayın ve blenderda karıştırın. Eğer rende kullanıyorsanız, rendenin en ince kısmını kullanarak, evinizde soğanın suyunu kolayca çıkartabilirsiniz. Ardından posayı süzgece koyun ve suyunu çıkartmak için olabildiğince sıkın. Bu soğan suyu ile saçınıza ancak özellikle de saç derinize masaj yapmalısınız. 30-45 dakika arası bekledikten sonra şampuan ile yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi haftada bir veya iki sefer uygulayabilirsiniz.

Soğan Suyu – Yıkama Sonrası Çözüm

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı soğan suyu
  • 1 litre ılık su

Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?

Bu karışımın hazırlığı aslında oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, soğan suyunu ılık su ile karıştırmaktır. Karışımı şampuandan sonraki son durulama için kullanın. Süreci iki günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Not: Soğan kokusunun bir sonraki şampuanlamaya kadar saçınızda kalabileceğini unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git