Saçlarınız için Harikalar Yaratacak 15 Dakikalık Saç Maskesi

Saçlarınız için Harikalar Yaratacak 15 Dakikalık Saç Maskesi
18 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 869 kez okundu.

Her kadın onları her zaman çekici gösterecek güzel saçların hayalini kurar ancak saç bakımı oldukça hassas bir iştir. Estetik açıdan saçınızın her bir telinin ayrı önemi vardır. Her gün saç kurutucularını kullanırız ve bu sayede saçlarımız sürekli olarak sıcağa maruz kalır. Çoğumuz aynı zamanda sıklıkla farklı kimyasallar kullanırız ve bunlar saçlarımızın güzelliğini kaybetmesine neden olmaktadır.

Bu yüzden bugün güzel ve uzun saçlara çok kısa sürede kavuşmanızı sağlayacak doğal bir karışımı paylaşıyor olacağız. Bu ev yapımı maske saçlarınızdaki eksik olan tüm besinleri saçlarınız için sağlayacak ve aynı zamanda köklerinizi güçlendirecektir. Bu noktada, aynı zamanda saç kaybını önleyeceksiniz ve saçlarınız kaybettiği parlaklığı geri kazanacaktır.

Bu maskenin ana bileşenleri bal ve tarçındır. Her ikisi de saçlarınız ve saç deriniz için harika faydalar sağlamaktadır. Muhtemelen tüm malzemeler mutfağınızda bulunmaktadır ancak eğer bulunmuyorlarsa bile bu malzemeler oldukça ucuza temin edilebilinmektedir. Bu maskeyi her türlü saç üzerinde (yağlı, kuru, düz, dalgalı, vb) kullanabilirsiniz. Maskenin işe yaradığını hemen fark edecek ve sonuçları çok kısa süre içerisinde alacaksınızdır.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı tarçın
  • Yarım bardak zeytin yağı
  • 1 çay kaşığı bal

Nasıl Hazırlanır?

Yarım bardak zeytin yağını küçük bir tencereye ekleyin ve ocağın üzerine koyun. Yağ ılınmaya başladıktan sonra ocaktan alın ve hemen bir kaba aktarın. Ardından bir yemek kaşığı tarçın ve balı ekleyin. Bir kaşık kullanarak, homojen bir karışım elde edene kadar her şeyi karıştırın.

Nasıl Kullanılır?

Bu karışımı saç derinize, bir fırça yardımıyla uygulamanız gerekiyor. Uygulamayı şu şekilde yapabilirsiniz: İlk olarak bir tarak yardımıyla saçlarınızı ayırın ve arkadan öne  doğru karışımı uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı yumuşak bir şampuan ile yıkayın ve her zamanki gibi saç kremi uygulayın. Karışımı bir hafta boyunca her gün uygulayın. Aradaki farkı hızlı bir şekilde göreceksiniz ve saçlarınız her zamandakinden daha sağlıklı ve parlak olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git