Sadece 2 Malzeme ile Sinüziti Geçiren Mucizevi Karışım

Sadece 2 Malzeme ile Sinüziti Geçiren Mucizevi Karışım
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 837 kez okundu.

Sinüzit, sinüslerin iltihaplanması ve şişmesi sonucu oluşur ve genellikle viral, mantarsal veya bakteri ile ilgili enfeksiyon ve alerjiler sonucu meydana gelir. Hastalığın en yaygın belirtileri arasında kalın nazal mukus, yüz ağrıları, baş ağrısı, yorgunluk, tıkalı burun, öksürük ve tıkanıklık bulunmaktadır. Sinüzitin en yaygın tedavileri arasında reçeteli antibiyotikler bulunmaktadır ancak bunların da yan etkisi vardır. Bu yüzden birçok insan sinüzit için doğal bir tedavi yöntemi bulmaya çalışmaktadır. Neyse ki, hastalığın belirtilerini hiç vakit kaybetmeden geçirecek ve hastalığı tedavi edebilecek bir karışımı bugün sizlerle paylaşıyor olacağız. İşte nasıl hazırlayabileceğiniz:

Malzemeler

  • Elma sirkesi
  • Zencefil

Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak zencefili rendeleyin ve cam bir kap içerisinde elma sirkesi ile karıştırın ve ardından kabın kapağını kapatın. Karışımı oda sıcaklığında ve her gün çalkalamak suretiyle 10 gün boyunca bekletin.

Nasıl Kullanılır?

Tedavinin ilk aşaması, kabın üstünü bir havlu ile örterek ve başınızı aşağıya doğru eğerek karışımı solumanızdır. Daha sonra bir mendili karışımı batırın ve mendil tüm gece boyunca boynunuzda kalsın Tedaviyi 5 gün boyunca tekrarlayın ve sinüslerinizdeki iltihaplanma aşamalı olarak azalacaktır. Zencefilin keskin kokusu sayesinde tedavi aynı zamanda ağrılarınızı da hafifletecektir. Zencefili ayrıca sinüzitiniz için de kullanabilirsiniz. 50 gram zencefil kökünü suda kaynatın ve ardından kaynar suyu ocaktan aldıktan sonra başınızın üzerinde bir havlu ile buharı soluyun. Bu sinüslerinizdeki tıkanıklığı azaltacak olan bir diğer etkili tedavi yöntemidir ve sinüzitin belirtilerini tedavi edecektir. Hangi tedavi yöntemini seçerseniz, seçin, belirtileri etkin bir şekilde tedavi edebilir ve ağrı kesicilere ve antibiyotiklere kıyasla daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git