Sadece 3 Gün İçinde Yüzünüzdeki Koyu Lekelerden Kurtaran Maskeler

Sadece 3 Gün İçinde Yüzünüzdeki Koyu Lekelerden Kurtaran Maskeler
21 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 5.286 kez okundu.

Bugün yüzünüzdeki koyu lekelerden ve izlerden kurtulmanıza yardımcı olacak bazı tarifleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu tariflerin tamamı doğal olduğundan ötürü yan etkiler gibi şeyler hakkında endişelenmenize de gerek yok.

Patates ve Limon Suyu Maskesi

Malzemeler

  • 1 patates
  • Limon suyu (yarım limondan)

Hazırlık ve Kullanım

Önce püre haline getirene kadar patatesleri ezin ve ardından yarım limonu içine sıkın. Homojen bir karışım elde edene kadar malzemeleri birbirine karıştırın. Hazırlığınızı bitirdikten sonra elde ettiğimiz macun kıvamındaki karşımı, dairesel hareketler ile birlikte yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve su ile durulamadan önce 20 dakika kadar bekleyin. Hem patates, hem de limon, cildinizin rengini açabilecek doğal açıcılardır.

Patates ve Soğan Maskesi

Malzemeler

  • Yarım soğan
  • 1 patates

Hazırlık ve Kullanım

Bu maskenin yapımı oldukça kolaydır. Sadece malzemeleri bir blender içerisinde karıştırın ve karışımı yüzünüze uygulayın. Bu güçlü beyazlatıcı maskeyi 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletin ve arından soğuk su ile iyice durulayın.

Patates ve Salatalık Maskesi

Malzemeler

  • Yarım salatalık
  • 1 patates

Hazırlık ve Kullanım

Homojen bir karışım elde edene kadar sebzeleri blenderda karıştırın. Daha sonra yüzünüzü temizleyin ve karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra dairesel hareketlerle nazikçe yüzünüzü ovun. Karışımın nüfuz etmesi için 25 dakika boyunca bekleyin ve sonra soğuk su ile durulayın.

Patates ve Havuç Maskesi

Malzemeler

  • Yarım havuç
  • 1 patates

Hazırlık ve Kullanım

Bir önceki maske gibi pürüzsüz bir karışım elde edene kadar malzemeleri blender içinde karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve ardından nazikçe ovduktan sonra yüzünüzü su ile yıkamadan önce 20 dakika kadar bekleyin.

Bu maskelerden herhangi birini kullanın ve çok kısa bir süre içerisinde yüzünüz tekrar temiz ve lekesiz olsun.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git