Sadece 5 Günde 3 Malzeme Kullanarak İnci Beyazı Dişler Elde Edin

Sadece 5 Günde 3 Malzeme Kullanarak İnci Beyazı Dişler Elde Edin
26 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 2.393 kez okundu.

Güzel bir gülümseme için elbette beyaz dişlere ihtiyacınız vardır ancak hazırlıklar kimi zaman oldukça pahalı ve erişmesi mümkün olmayabilir. Ancak doğal ve sağlıklı yollarla dişlerinizi nasıl beyazlatabileceğinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hiçbir şey birini samimi bir gülümseme kadar çekici yapamaz. Ne yazık ki, sigara içmek, kahve veya çay tüketmek gibi bazı alışkanlıklarımız dişlerimizde lekelerin oluşmasına neden olmaktadır.

Yapay beyazlatıcılar genellikle diş minesine de zarar verebilecek hidrojen peroksit içermektedir.

Neyse ki, tamamen doğal bir diş beyazlatıcı tarifini sizinle paylaşıyor olacağız ve bu karışımın ana malzemeleri mutfağınızdaki baharahatların arasında yer alıyor.

Malzemeler

  • Zerdeçal tozu
  • Hindistan cevizi yağı
  • Nane yağı

Nasıl Hazırlanır?

Bir çay kaşığı zerdeçalı, bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını ve birkaç damla nane yağını karıştırın. Macun kıvamında bir karışım elde edene kadar karıştırmaya devam edin.

Ardından bunu bir diş macunı olarak, diş fırçanıza yerleştirin ve her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın.Eğer düzenli olarak bu diş macununu kullanırsanız, sonuçlar kısa bir sürede görülmeye başlayacaktır.

Zerdeçal aynı zamanda Hint safranı olarak bilinmektedir ve zencefil ailesinin bir üyesidir. Yüzyıllar boyunca zerdeçal Hindistan’da birçok doğal çözüm için kullanılan bir üründür.

Bu kök sadece dişlerinizi beyazlatmıyor aynı zamanda iltihaplanma karşıtıdır. Diş etinizdeki dolaşımı hızlandırıyor ve sağlıklı ağız bakterileri üretiyor.

Farklı bir diş fırçası kullanmanız çok daha iyi olacaktır çünkü sürekli kullanımda fırçanız sararmaya başlayacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git