Sadece Kulağınızdaki Bu Noktaya Baskı Yaparak Kilo Vermek Mümkün

Sadece Kulağınızdaki Bu Noktaya Baskı Yaparak Kilo Vermek Mümkün
24 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

Ölçülü bir kiloda sabit kalmanın oldukça zor ve sancılı bir süreç olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? Bizce bunun en büyük nedeni, hepimizin yemek yemeyi sevmesidir. Ancak işin kötü yanı ise, başta gençler olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok insan daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde kilo almaktadır.

Uzmanlar bazen küçük çocukları bile artık yağlı veya aşırı kilolu olduğundan ötürü uyarmak zorunda kalıyorlar. Ve her ne kadar nadir ancak çok ciddi sorun da olsa, bazı çocukların obez olarak doğdukları bilinmektedir.

Muhtemelen farklı beslenme programları, spor salonları, koşma ve benzeri egzersizi denemişsinizdir. Ancak sağlıklı beslenmezseniz ve bol miktarda su içmezseniz, hiçbir şeyin size yardımcı olamayacağını da bilirsiniz. Neyse ki, kilo verme sürecinizi hızlandıracak ve daha fazla kilo vermenize yardımcı olacak basit bir hileyi bugün sizlerle paylaşıyor olacağız.

Akubası, mide bulantısı, kusma, sırt ağrısı ve baş ağrısı gibi sorunları hafifletmesi ile bilinmesinin yanı sıra, kilo vermenize de yardımcı olabilir. Uzmanlar, bu basit akubası tekniğinin iştahınızı ve açlığınızı kontrol ederken, aynı zamanda sindiriminizi de geliştirdiğini söylemektedir.

Şimdi kendinize şunu soruyor olabilirsiniz, tamam ama nasıl?

İşte yapmanız gerekenler… Unutmayın ki bunlar çok basittir. Baş parmağınızı kulağınızın yakınındaki üçgen şekilli dokunun üzerine koyun. Şimdi çenenizi açıp, kapatın ve en fazla hareketin olduğu noktayı tespit edin. Bu nokta, kulağınız ve çeneniz arasındaki en hareketli noktadır. Şimdi tam bu noktada durun ve en az bir dakika boyunca buraya baskı uygulayın ve tamamdır.

Not: Uzmanlar eğer bu teknik sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve orta düzeyde egzersiz ile birleştirilirse, doğal olarak kilo vermeye yardımcı olacağını iddia etmektedir. Bu hareketi yapmak oldukça kolay ancak etkileri ise bir hayli fazladır. Bu yüzden bu tekniği uygulamayı asla unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git