Sağlıksız Bir Cinsel Organın 8 Belirtisi ve Yapılması Gerekenler

Sağlıksız Bir Cinsel Organın 8 Belirtisi ve Yapılması Gerekenler
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 4.203 kez okundu.

Bayanlar sürekli olarak cinsel organlarının sağlıkları konusunda endişelenirler. Sağlıklı bir cinsel organ aslında asidiktir ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olan ve tipik pH seviyesini koruyan bol miktarda yararlı bakteri içermektedir. Sağlıklı bir cinsel organ aynı zamanda kendisini kusursuz tutmak için zaman zaman çok az da olsa, dışarıya salgı salgılar. Bu salgı, ağzımızın kendisini temizlemesi için salgıladığı salyaya benzer bir salgıdır. Eğer cinsel organınızın sağlığına önem vermezseniz, çeşitli rahatsızlıklar veya enfeksiyonlar ile karşılaşabilirsiniz.

Cinsel Organımın Sağlıksız Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Uyarı Niteliğindeki Belirtiler ve İşaretler

 1. Vulvada veya organın kendisinde yanma veya kaşıntı hissi
 2. Çok miktarda salgı
 3. Kırmızı, şişmiş, ağrılı mukoza zarları
 4. Lezyon varlığı
 5. Koku
 6. Anormal kanama
 7. Cinsel etkinlik sonrasında kanama
 8. Kuru cinsel organ

Cinsel Organımı Sağlıklı Tutmak için Ne Yapabilirim?

 1. Cinsel Organınızın pH Dengesini Koruyun

Cinsel organınızın pH seviyelerini koruyabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bunun yanı sıra asiditeyi dengeler ve bakterilerin bulaşmasını önler. Normalde cinsel organınızın pH değeri 3.8 ila 4.5 arasında olmalıdır. Eğer cinsel organınızda sert ve ağır bir koku varsa, doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir. Bazı uygulamaların sorunu engelleyemediğini ancak kokuyu giderebildiğini de unutmayın. Cinsel organınızın içinde veya vulvada sert temizleyiciler kullanmaktan kaçının çünkü pH dengesini bozabilirler.

 1. Abur Cuburdan Kaçının

Ne yazık ki, fast food cinsel organınızdaki bakteri miktarını bir hayli arttırmaktadır ve bunun sebebi içindeki mikroorganizmalar ve mantarın üremesine uygun ortam sağlayan şekerdir. Cinsel organınızın sağlığı için şekerden, basit karbonhidratlardan ve konsantre meyve sularından kaçınmanız gerekiyor.

 1. Cinsel Organ Sağlığınız için Sağlıklı Beslenin

Bunu anlayamayabilirsiniz ancak iyi ayarlanmış, besleyici bir beslenme programına ek olarak cinsel organınızın sağlığı için bol miktarda sıvı da tüketmeniz gerekmektedir. Elbette konu cinsel organınızın sağlığı olduğunda bazı sıvılar bir adım ön plana çıkmaktadır. Dut suyu ve yoğurt muhtemel mantar enfeksiyonlarından kaçınmanıza ve tedavi ortamı oluşturmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda eğer cinsel organınızda kuruluk yaşamaya başlarsanız, daha fazla soya içeren ürün tüketmenizi öneririz. Bu sayede östrojen seviyelerinize destekte bulunur ve cinsel organınızın sağlığını korumuş olursunuz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git