Sakın Dışarı Çıkmayın

Sakın Dışarı Çıkmayın
5 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 928 kez okundu.

Meteoroloji’den peş peşe uyarılar geliyor. Meteoroloji’den peş peşe son dakika uyarılar geldi. Peki İstanbul’da yağış var mı?

Sabah İstanbul’u etkisi altına alan kuvvetli yağış ne kadar sürecek? İşte il il hava durumu. Yapılan son değerlendirmelere göre;

Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Orta Karadeniz ile Malatya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı,

Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, İç ve batı kesimlerinde 6 ila 12 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, zamanla iç kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın; İç Ege, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile Balıkesir çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 17°C Parçalı ve çok bulutlu İSTANBUL °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı KOCAELİ °C, 15°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı TEKİRDAĞ °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu Parçalı ve çok bulutlu, İç kesimleri ile sabah saatlerinde Muğla çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli 40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. A.KARAHİSAR °C, 12°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı DENİZLİ °C, 17°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı İZMİR °C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu MUĞLA °C, 18°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. ADANA °C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu ANTALYA °C, 21°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı ISPARTA °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı MERSİN °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. ANKARA °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı ESKİŞEHİR °C, 12°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı KAYSERİ °C, 20°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı KONYA °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, zamanla iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgarın iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. BOLU °C, 8°C Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı KASTAMONU °C, 9°C Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı SİNOP °C, 12°C Çok bulutlu ve yağmurlu ZONGULDAK °C, 11°C Çok bulutlu ve yağmurlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Giresun ve Trabzon çevrelerinin sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren Rize ve Artvin çevrelerinin yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. RİZE °C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı SAMSUN °C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı TOKAT °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı TRABZON °C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Malatya, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin yağmurlu, gece saatlerinden itibaren Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın akşam saatlerinden itibaren batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. AĞRI °C, 15°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı ERZURUM °C, 14°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı MALATYA °C, 22°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı VAN °C, 15°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. DİYARBAKIR °C, 23°C Az bulutlu ve açık GAZİANTEP °C, 23°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu MARDİN °C, 20°C Az bulutlu ve açık ŞANLIURFA °C, 27°C Az bulutlu ve açık DENİZLERDE HAVA Doğu Karadeniz’de fırtına; Batı Karadeniz’in doğusu ile Batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor. KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerine kadar doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, batısı ile zamanla geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı ile zamanla geneli 5 ila 7 (40-60 km/sa), zaman zaman 8 (75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz’in doğusu ile Doğu Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m, Doğu Karadeniz’de zaman zaman 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve ilk saatlerde doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatı, gece kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta. EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatı, güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), güneyi 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege’nin güneyi 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, batısı sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatı, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah ve öğle saatlerinde batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, sabah saatlerinden sonra batısında 2,0 ila 3,0m, doğusunda yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta. VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git