Sanat Dünyasının Ünlü İsmi Yaşamını Yitirdi

Sanat Dünyasının Ünlü İsmi Yaşamını Yitirdi
31 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 449 kez okundu.

Şinasi Erdoğan. Ozanlar içinde sözlerin ve sazın ustası olarak değerlendirilen ve Derli Şinasi mahlâsıyla ün meydana getiren Şinasi Erdoğan, dün sabah hayatını yitirdi. Albümleri ve eserleri ile geniş bir kitle tarafınca sevilen Dertli Şinasi, uzun seneler konuk olduğu televizyon programlarından ve konserlerden de halka seslenmişti.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR! OnurAkayMedya’nın edinmiş olduğu bilgiye bakılırsa, uzun zamandır tedavi gören ve vefatı ile sevenlerini yasa boğan ünlü ozan, bugün 30.05.2018 Çarşamba günü saat 14:00’da, Bursa Ataevler Cemevi’nde düzenlenecek olan törenin peşinden son yolculuğuna uğurlanacak ve Hamitler Mezarlığı’nda defnedilecek.

DERTLİ ŞİNASİ KİMDİR?

Ozan Dertli Şinasi mahlâsıyla anılan ve 1958 senesinde Elazığ’da dünyaya gelen ŞinasiErdoğan, İlk ve orta öğrenimden sonrasında, Hozat’ın Karıca köyünden Sarı Saltuklu Turi Babanın mahiyetinde, 3 yıl dervişlik yaptı. 1979 yılından sonrasında da Bursa’ya yerleşen ve 1975’ten günümüze ozanlık ve dedelik hizmeti içinde olan Erdoğan, merhum yazar ve dede Şinasi Koç’tan birçok izlenim, data ve birikimleri olmuştur. Çok sayıda eseri olan ozan bununla beraber MESAM üyesidir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git