Sedanur davasında…

Sedanur davasında…
16 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 136 kez okundu.

Kars’ta kaybolduktan 7 gün sonra cansız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel cinayetiyle ilgili soruşturmada Adli Tıp raporu dosyaya girdi. Sedanur’un tırnak arasından alınan doku ile tutuklu zanlılardan E.B.’nin DNA örnekleri eşleşti.

Kars’ın Kağızman ilçesi kaybolduktan sonra cesedi bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’i tecavüz edip öldürdükleri öne sürülen 3 kişi hakkında, “kasten öldürme”, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 20 yıldan 48 yıla kadar değişen hapis istemiyle dava açıldı.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, yaptığı yazılı açıklamada, 16 Eylül 2018 günü kaybolan Sedanur Güzel’in cesedinin 23 Eylül 2018 günü Kağızman ilçesi Paslı köyüne 1 kilometre mesafede taşların altına gizlenmiş olarak bulunması olayına ilişkin yürütülen soruşturmanın tamamlandığını bildirdi.

Başsavcı Camgöz, Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından 3 kişiye dava açıldığını belirterek, hazırlanan iddianamenin Kars 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildiğini aktardı.

Davanın iddianamesinde ise şüpheliler E.B, A.B. ve H.U’nin Güzel’i tecavüz edip öldürdükleri belirtildi.

Bu nedenle söz konusu 3 sanığın “kasten öldürme”, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 20 yıldan 48 yıla kadar değişen hapis cezalarında çarptırılması istendi.

ADLİ TIP RAPORU DOSYAYA GİRDİ

İHA’nın haberine göre, Sedanur’un tırnak arasından alınan doku ile tutuklu zanlılardan E.B.’nin DNA örneklerinin eşleştiği belirlendi. Ayrıca Sedanur’un bileklerinde ip izine de rastlandı.

Soruşturma dosyasında tutuklu üç zanlıdan biri olan A.K., ifadesinde Sedanur’u diğer iki zanlı ile birlikte öldürdüklerini itiraf etti. Diğer iki tutuklu zanlı E.B. ile H.U. ise suçlamaları kabul etmedi.

OLAY

Kars’ın Kağızman ilçesi Paslı köyünde 16 Eylül’de yabani meyve toplamaya çıkan ve bir daha geri dönmeyen 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in cesedi, köyün bir kilometre uzağında üzeri taşlarla örtülü halde bulunmuş, olaya ilişkin küçük kızın komşusu E.B’nin de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklanmıştı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git