Şeker Hastalığı, Saç Dökülmesi, Kalp ve Eklem İltihaplanması için Mucizevi Meyve

Şeker Hastalığı, Saç Dökülmesi, Kalp ve Eklem İltihaplanması için Mucizevi Meyve
24 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.654 kez okundu.

Hint hurması meyvesi Asya ve Afrika’ya özgüdür ve genellikle tuz ve karabiber ile birlikte Hint mutfağından sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Hint hurmasının tamamen kendine özgü bir tadı vardır ve lezzetli olmasının yanı sıra sağlığınız için birçok fayda sağlar.

Hint Hurmasının Faydaları

Eklemlerdeki ve Bağ Dokularındaki İltihaplanmalar

Bağ dokularımızın içindeki iltihaplanmalar ve ağrılar, yaşlandıkça ortaya çıkan yaygın bir rahatsızlıktır ancak hint hurması tüketerek bu rahatsızlık daha ortaya çıkmadan onu kontrol altına alabilirsiniz. Meyvenin ağrıyı dindirebilecek ve bağ dokularını koruyacak iltihaplanma önleyici özelliklerinin yanı sıra sizi genel olarak enfeksiyonlardan koruyacak bakteri karşıtı özelliklere de sahiptir. Meyve besleyici değerler açısından oldukça zengin bir profile sahiptir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, bedeninizi toksinlerden arındırabilir ve sizi çeşitli hastalıklara karşı koruyabilir.

Görme Becerinizi Geliştirir

Hint hurması görme kabiliyetinizi geliştirecek ve göz ile ilgili maküler dejenerasyon riskini azaltacak A vitamini açısından da zengindir.

Saç Dökülmesini Önler

Hint hurması, saç dökülmesi için olağanüstü doğal bir tedavidir. Sadece meyve yumuşayana kadar birkaç tanesini su içerisinde kaynatın ve ardından suyunu elde etmek için meyveleri sıkın. Bunu saç derinize, hafifçe masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızı su ile yıkamadan önce en az 60 dakika kadar saçınızda bekletin.

Kalp Ritminizi Dengeler

Hint hurması, kalp ve damar sağlığınız için oldukça önemli olan potasyumun yanı sıra diğer gerekli vitaminleri ve mineralleri de içermektedir. Meyvenin lif içeriği kolesterol seviyenizi kontrol edebilir ve serbest radikallere karşı savaş verir. Bu yüzden koroner kalp rahatsızlıkları için binlerce yıldır doğal bir çözüm olarak kullanılmaktadırlar.

Çoğu insan bir sağlık sorunu ile karşılaştığında ağrı kesicilere ve reçeteli ilaçlara başvurmaktadır ancak gördüğünüz gibi hastalıkların en iyi tedavisini doğanın bize sundukları ile gerçekleştirebiliyoruz. Hastalıklarla başa çıkmak ve sağlıklı kalmak için hint hurması gibi doğal tedavileri tercih etmeye çalışın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git