Şeker, Kalp ve Eklem İltihaplanmaları ve Saç Dökülmesine Karşı Etkili Meyve

Şeker, Kalp ve Eklem İltihaplanmaları ve Saç Dökülmesine Karşı Etkili Meyve
21 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.035 kez okundu.

Hint hurması oldukça bilinen ve şekerli bir tadı olan bir meyvedir ve hem tıp hem de mutfak alanlarında sıklıkla kullanılır. Bu bitkinin, orta boylu ağacı, yeşil yaprakları ve oldukça yapışkan, lezzetli ve sulu bir meyvesi vardır. Hint hurması içinde bol miktarlarda C, E ve B vitaminleri bulunur ve aynı zamanda kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum ve potasyum açısından da zengindir. Hint hurmasını harika bir antioksidan ve iltihaplanma karşıtı madde yapan diğer birçok organik bileşene de sahiptir.

Eklem ve Bağ Dokularındaki İltihaplanmalar

Hint hurmasının iltihaplanma karşıtı özelliklerinden zaten bahsettik ve bu özellik ağrıyı geçirebilir ve bağ dokularını korur. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği sayesinde bedeninizi enfeksiyonlardan korur. Meyvenin oldukça zengin bir besleyici değeri vardır ve sindirim sisteminizi geliştirecek, bedeninize detoks yapacak ve çeşitli hastalıkları önleyecek bileşenlere sahiptir.

Görme Kabiliyetinizi Geliştirir

Hint hurmasının içinde görme kabiliyetinizi geliştiren ve yaşa bağlı olarak oluşan maküler bozukluklar ve diğer göz sorunlarını önleyecek bol miktarda A vitamini bulunmaktadır.

Saç Dökülmesi

Hint hurması saç dökülmesine karşın çok etkili bir çözümdür. Meyve yumuşayana kadar suyu kaynatın ve arından meyvenin suyunu elde etmek için sıkın. Bu suyu nazikçe ovarak saç derinize uygulayın ve ardından saçınızı ılık su ile durulamadan önce 60 dakika kadar bekleyin.

Şeker Hastalığını Tedavi Eder

Hint hurması kan şekerinizi düşürür ve şeker hastalığınızı tedavi eder. Hint hurmasını macun kıvamına getirene kadar ezin ve şifalı otlar ile karıştırın. Karışımı düzenli olarak kullanmak, kan şekerinizi düşürecek ve şeker hastalığınızı tedavi edecektir.

Koroner Kalp Hastalıklarına Karşı Korur

Hint hurması, kalp ve damar sağlığınız için oldukça önemli olan bir dizi önemli mineral içermektedir. Meyvedeki lif içeriği kolesterol seviyenizi kontrol eder ve bedeninizdeki serbest radikaller ile savaşır. Bu yüzden yıllardır koroner kalp sorunlarının tedavisinde hint hurması kullanılmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git