Şekere, Kolesterole ve Ülsere Bu Ağacın Yaprakları ile Elveda Deyin

Şekere, Kolesterole ve Ülsere Bu Ağacın Yaprakları ile Elveda Deyin
13 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.095 kez okundu.

İncir ağacının yapraklarının şeker ve diğer hastalıkları tedavi edebildiğini biliyor muydunuz? Farklı hastalıkları tedavi edebilecek birçok doğal kür bulunmaktadır ancak incir ağacı yapraklarının neredeyse bilinen tüm hastalıkları tedavi edebildiğini duyduğunuzda eminiz ki çok şaşıracaksınız. Lif ve kalsiyum açısından zengindirler ve aynı zamanda harika birer antioksidan kaynağıdırlar. İncirin içinde bolca fiber, magnezyum, bakır, manganez, A, B, C ve K vitaminleri, folik asit, sodyum ve çinko bulunur. Aynı zamanda sağlıklı bir kan akışı için gerekli olan potasyum da içermektedir.

İncir aynı zamanda kolesterol ve kan şekeri seviyelerinizi düzenleyen harika bir şeker hastalığı ve tümör karşıtıdır. Bu ağacın yaprakları kolaylıkla şeker hastalığını tedavi edebilir ve bedeninizdeki insülin direncini azaltır. Şeker hastalığı olanlar sabahları kahvaltı ederken birkaç incir yaprağı özünü ve aynı zamanda hastalıkla mücadele etmek için incir ağacı yaprağı çayı tüketmelidir. Kolesterolü düşürmesinin yanı sıra incir yaprakları aynı zamanda bedeninizdeki trigliserit seviyesini de düşürür. Trigliseritler, bedeninizde depolanan bir tür yağdır. Organlarımızın doğru çalışması için gereklidirler ancak obezite ve kalp hastalıkları riskini arttırdıkları gibi ölümcül de olabilirler. İncir yaprakları ülsere karşı da etkilidir. Ülserin bedeninizde oluşumunu engellemek için her sabah birkaç tanesini çiğnemeniz yeterlidir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi incir yaprakları lif açısından zengindir ve kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda acilen kilo vermesi gereken obez insanlar için de önerilmektedir ve genellikle hızlı kilo verme programlarının bir parçasıdır. İşte, kan basıncınızı düzenleyecek ve sizi kanser ve kalp ve damar rahatsızlıklarından koruyabilecek incir yaprağı çayı tarifi:

Malzemeler

  • İncir yaprakları
  • Su

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Bir demliği su ve incir yaprakları ile doldurun ve ardından 15 dakika boyunca kaynatın. Kendinizi ciddi hastalıklardan korumak ve kolaylıkla bronşiti tedavi etmek için bu çaydan bir bardak kadar tüketin. Bedeninizdeki ülserleri yok etmek için ise her gün 2-3 incir yaprağını çiğneyin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git