Şekere, Tümöre ve Aşırı Kiloya İyi Gelen Donmuş Limonlar

Şekere, Tümöre ve Aşırı Kiloya İyi Gelen Donmuş Limonlar
12 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 897 kez okundu.

Limonların süper gıda olduklarından bahsetmek bile limonları küçümsemektir. Sadece çok çeşitli yemeklere lezzet katmakla kalıyorlar, aynı zamanda sağlığımız için de sayısız faydaya sahipler.

Limonun suyunda bulunan flavonoidlerin antioksidanlara sahip olduğu bilinmektedir. Bu yüzden birçok hastalığın tedavisinde limonlar sıklıkla kullanılmaktadır.

Limonlarınızın suyunu çıkartmak onlardan azami derecede faydalanmanıza yardımcı olur, bu yüzden onları dondurmanızı öneriyoruz. Bu yazımızda, bu yöntemin niçin olabilecek en iyi yöntem olduğu hakkında bilgi ediniyor olacaksınız.

Limon kabuklarının birçok faydası vardır. Limon kabuklarında bulunan bileşenler bağışıklık sisteminizi güçlendirir, kolesterol seviyelerinizi düzenler ve hatta kanser oluşumunu bile engeller.

Bu turunçgillerden olan meyvenin kabuklarının güçlü mikrop karşıtı özellikleri vardır ve aynı zamanda bakteri ve mantar ile başa çıktığı da bilinmektedir. Bu meyve aynı zamanda bağırsaklarınızda bulunan parazitleri ve solucanları öldürmek için de harikadır.

Sizin de bildiğiniz gibi limon, her detoks yönteminin olmazsa, olmazları arasındadır. İster limonata hazırlayın, isterseniz limon suyu ya da limon çayı, hepsi detoks sürecinize katkıda bulunur.

Limonun Faydaları

Uzmanlar sıklıkla taze meyve ve sebze tüketiminin insanların birçok hastalığa karşı sahip olduğu riski düşürdüğünü belirtmektedir. İşte, donmuş limondan elde edebileceğiniz faydalardan bazıları:

  • Kanseri önler
  • İnme riskini azaltır
  • İltihaplanmalar için harikadır
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Astım belirtilerini hafifletir
  • Depresyon ve stresi tedavi eder ve önler
  • Zararlı bakterilere karşı etkilidir
  • Böbrekleri ve karaciğeri temizler

Kanser ve Limon

Limonlar genellikle sahip oldukları C vitamini içeriği nedeniyle kullanılmaktadır ve bu vitamin, ağırlıklı olarak suyunda bulunur. Ancak yapılan yeni araştırmalar, limonun kabuğunun da besleyici değerlerinin çok fazla olduğunu göstermiştir.

Limon kabuklarının bedende biriken zehirli atıkları yok etme ve bedenden atma konusunda oldukça faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden limonlar genellikle kanserli hastalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Limon ve kanser arasında oldukça güçlü bir bağ bulunmaktadır. Bilim adamları onlarca yıllarını anormal kanser hücrelerini gözlemlemek ve bunları yok etmek için harcamıştır. Ve evet, birçok araştırma bunun mümkün olabileceğini kanıtlamıştır.

1970 yılından beri yapılan 20’den fazla testte, donmuş limonlardan elde edilen özün, bağırsak, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas dahil olmak üzere 12 tür zararlı kanser hücresini yok ettiği saptanmıştır.

Bazı araştırmalar, donmuş limonun kemoterapiye kıyasla daha fazla kanserli hücre öldürebildiğiniz bile tespit etmiştir.

Ayrıca, kemo-ilaçlara kıyasla donmuş limonlar çok daha güvenli bir tedavi yöntemidir. Bu araştırmalar aynı zamanda limon özünün kanserli hücreleri öldürürken, sağlıklı hücrelere hiçbir şey yapmadığını da tespit etmiştir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git