Sevgilimin Ailesi

Sevgilimin Ailesi
27 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.562 kez okundu.

Ben 30’una yaklaşmakta olan bir kızım. Derdim çok büyük; 10 senedir tanıdığım kişiyle sevgili olmaya karar verdik. Başlarda her şey çok güzeldi, ama ilişkimizi ailelere açtığımızda işler çığırından çıktı.

Benim ailem bu genci önceleri bana çok yakıştırıyordu ve bu beraberliğin arkasında olduklarını hissettiriyorlardı. Bir yılbaşını onunla Ankara’da yaşadığı evde geçirdik. Ertesi gün beni kız kardeşleri ile tanıştırdı, bu olay daha sonra ailesine de yansıdı.

Dini açıdan oldukça tutucu oldukları için benim hakkımda önyargıları oluştu. Biz aslında hiçbir şey yaşamamıştık. Ama “bizim kafamızdaki gelin tipi bu değildi ama sen bunu beğendiysen, ne yapalım bu olsun bari” şeklinde yaklaşımları oldu.

“Düğün yaparız ama takılan altınları biz alırız”, “Kızı istemeye gideriz ama evde içki şişesi varsa kaldırsınlar” gibi ifadeleri ailemi delirtti. Annem bu işin olamayacağını, aramızdaki kültürel farklılıkların çok önemli olduğunu, bunun ileride sorun yaratıp evliliğimize yansıyacağını söyledi. Aile rızası olmadan yola çıkmayı doğru görmedim ve bitirdik.

O Amerika’ya gitti, uzun zamandır görüşmüyorduk ama bir mail ile tekrar irtibata geçtik. Kafam çok karışık, aklımda hep o var. Bir yandan da tekrar bir araya gelsek, “Yine aynı sorunlar olacak” diyorum. Çok karışık duygular içindeyim, çok mu mantıklıyım yoksa çok mu cesaretsizim, karar veremiyorum.

Fikirlerinize ihtiyacım var. Çok yorgun ve ümitsiz hissediyorum artık kendimi.

Beni bağışla ama annene hak vermemek elde değil. Senin ailenin yapısıyla, onlar arasında çok büyük bir uçurum var… Daha şimdiden seni küçümser bir tavır sergileyen bu aile, son derece anlamsız ve haksız bir şekilde size takılacak altınlara göz koymuşlarsa, bu işin sonu gelmez.

Seni hep tenkit edecekler, sevdiğin adamı etkileyecekler, senin giyimine kuşamına yaşam tarzına karışacaklar. Eğer zayıf davranırsa, eşin olacak adamın parasına bile göz dikebilecekler. Bu yüzden de ikinizin arasında sular hiç durulmayacak. Ailesi yüzünden mutluluğu bir türlü yakalayamayacaksınız kızım, bu yüzden iyi düşünmelisin…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git