Sevmiştim

Sevmiştim
28 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 2.902 kez okundu.

Eşimle altı sene önce tanıştık ve birbirimize aşık olduk. İşi nedeniyle tanışmamızdan bir, iki ay sonra başka bir şehre gitti.

Yine de haftada bir uçakla gelip, beni görüyor ve tekrar dönüyordu.

Bulduğumuz her fırsatta görüşüyorduk, zaman bize yetmiyordu. Aradan iki yıl geçti, nikâh kıydık. Ailesi düğün yapacağını söylemişti ama yapmadılar. Evimin eşyasını da annem aldı, düğünümüzü de annem yaptı. Eşim bir teşekkür bile etmedi, bense bunlara göz yumdum.

Daha sonra eşim askere gitti. Hiç bilmediğim bir şehirde, çok zor şartlarda, hiç kimseden yardım almadan ayaklarımın üzerinde durmaya çalıştım. Ama eşim, çok zor zamanlarımda bile arayıp benden yüklü miktarlarda paralar istedi. Bu da çok ağırıma gitti.

Eşimin askerliği bitti, eve döndü ama asıl kıyamet ondan sonra başladı.

Eşim için ailesi ve arkadaşları her zaman benden önce geliyor. Halbuki ben sadece onun sevgisini istiyorum.

Ben memurum, eşim ise özel bir şirkette çalışıyor.

Maaş günü geldiğinde “Para aldın mı” diye sormam ona küfür gibi geliyor.

Son bir senedir adam gibi bir işe girip evini geçindirmeyi değil, benim aldığım maaşı yemeyi seçti. Birkaç aydır da aldığım maaştan elime harçlık bile vermiyor. Ona neden düzenli bir işe girmediğini sorduğumda “ışsizliğimi yüzüme vurma” diyor.

Benim aldığım maaşla zor geçiniyoruz. Gırtlağımıza kadar borcumuz var ama hiç önemsemiyor. Üstelik hepsi benim üzerime, ne yapacağımı şaşırdım…

Beni en çok etkileyen, yıllardır hasretini çektiğim anneme sürekli küfür etmesi… Bu tavırları, işsizliği, hımbıllığı ve umursamaz halleri yüzünden boşanmayı çok düşündüm ama bir türlü cesaret edemedim.

Yardım edin bana lütfen. Bir gün bu evde daha büyük kıyametler kopacak, o zaman ya o beni öldürecek ya da ben onu…

Aman kızım Allah korusun, o nasıl söz! Bu kadar katlanamayacak durumdaysan, ki çok haklısın, boşanırsın olur biter. Ne ilk ne de son boşanan sen olursun.

Üstelik hazır çocuğunuz yokken, en doğrusu bu.

Hâlâ bu adamı sevdiğini söyleme bana sakın. Elindekini avucundakini alan, bu parayı nerede harcadığı bile belli olmayan, ailene küfür eden bu adama koca diyebilir misin? Bütün bu ödenmemiş borçların yüzünden hapse düşebilir, işinden olabilirsin, bunu bilmiyor musun?

Boşanmaya neden cesaret edemediğini anlamadım. İlla o tanımadığın şehirde yaşamak zorunda değilsin ya, tayinini ister, annenin yanına gidersin. Biraz cesur olmalısın kızım…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git