Siğil ve Çatlakların Üzerine Bunu Uygulayın ve Sorunlarınızdan Kurtulun

Siğil ve Çatlakların Üzerine Bunu Uygulayın ve Sorunlarınızdan Kurtulun
21 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 950 kez okundu.

Siğiller, cilt üzerindeki minik çıkıntılardır ve genellikle estetik açıdan bir sorun oluştururlar. Yüzünüzde, boynunuzda, koltuk altınızda veya diğer bölgelerinizde ortaya çıkarlar ve bunlardan kurtulmak da oldukça zordur. Bunların büyümesinin ana sebebi ise cildinizi ovmanızdır. Genellikle kriyojenik veya cerrahi olarak alınırlar ancak bu tedaviler pahalıdır ve cildinizde bazı izler bırakacağından birçok insan bu gibi tedavilerden kaçınırlar. Neyse ki, siğillerinizden etkili bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacak ve hiç iz bırakmayacak basit bir doğal çözüm bulunmaktadır.

Cildinizdeki birkaç küçük siğil, utanılacak bir şey değildir ancak birçok siğil bulunması herhangi birinin özgüvenini yerle bir edebilir. Birçok insan farklı ve etkisiz yöntemlerle onlardan kurtulmaya çalışır ancak bugün sizlerle paylaşacağımız çözüm en etkili olanıdır. Eğer siğillerinizden çok kısa bir sürede kurtulmak istiyorsanız, okumaya devam edin.

Siğillerin, cildiniz üzerinde bir kökü yoktur ve diğer bölgelere kolaylıkla sıçrarlar. Genital bölgelerinizde bile çıkabilirler ve genellikle ağrıya neden olmazlar. Yıllar sonra kendiliğinden düşerler ancak bazı etkili ve doğal çözümler bunlardan hemen kurtulmanıza yardımcı olabilir. İşte bunlardan bazıları:

Elma Sirkesi

İlgili bölgeyi suyla iyice yıkayın ardından bir pamuğu elma sirkesine batırın ve siğillerinizin üzerine uygulayın. Pamuğu yerinde tutmak için bantlayın ve yarım saat boyunca bekleyin. Siğilleriniz düşene kadar bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz.

Sarımsak

İki diş sarımsağı macun kıvamı elde edene kadar dövün ve ardından siğillerin üzerine uyguladıktan sonra bantlayın. Sarımsak tüm gece kalmalıdır ve bir sonraki gün yeni bir kat uygulamalısınız. Sonuç elde edene kadar uygulamayı her gün tekrarlayabilirsiniz.

Döküntüleri, Yaraları, Çatlakları e Siğilleri Yok Eden Ev Yapımı Krem

Siğiller gibi cilt üzerindeki çatlaklar da estetik açıdan her kadının kurtulmak istediği bir sorundur. Ciltteki çatlaklar azami boyuta ulaştıklarında aniden kilo vermeye veya almaya başlarsınız. Normal duruma geri döndüklerinde, izler oluşur ve bu izlerden kurtulmak hiç de kolay değildir. Neyse ki, doğal ve kendinizin hazırlayacağı bir krem sayesinde çatlak izlerinden kurtulacak, yara, döküntü ve siğillerinizi de tedavi edeceksiniz. İşte, nasıl hazırlanacağı:

Malzemeler

  • 1 soğan
  • 10 gram sabun
  • 3 gram Epson tuzu veya magnezyum sülfat
  • Kahve filtresi
  • Soğuk su

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Soğanı soyduktan sonra dilimlere bölün ve bir kabın içine koyun. Daha sonra sabun ile Epsom tuzunu, bir hamur elde edene kadar karıştırın ve ardından karışımı su içinde pişirdikten sonra karıştırarak, 15 dakika kadar soğumasını bekleyin. İşiniz bittikten sonra ocaktan alın ve karışımın içine birkaç buz atın. Karışımın tamamen soğuması için bekletin ve arından blenderdan geçirin. Sıvıyı katılardan ayırmak için karışımı son olarak kahve filtresinden de geçirin. Sıvıyı muhafaza edin ve yaralarınızın, çatlak izlerinizin ve siğillerinizin üzerine olumlu sonuçlar alana kadar her gün uygulayın.

Her ne kadar işe yarasa bile, kreme alerjiniz olup, olmadığını görmek için küçük bir parçasını cildinize uygulayıp, kontrol edin. Eğer alerjiniz yoksa her gün rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu karışımı kendiniz için deneyin ve çok kısa bir süre içinde siğillerinize ve çatlak izlerinize elveda deyin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git