Sırt ve Eklem Ağrılarınıza Bu Karışım ile Veda Edin

Sırt ve Eklem Ağrılarınıza Bu Karışım ile Veda Edin
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.194 kez okundu.

Sırt ağrısı bizler yaşlandıkça yaygınlaşır ve zaman geçtikte kaslarımız ve kemiklerimiz günlük aşınma, aşırı stres gibi faktörler nedeniyle etkilenmektedir, bu sayede de zaman içerisinde dayanılmaz ağrılara neden olur. Yapılan araştırmalara göre sırt ağrısı genellikle kendi kendine kısa bir süre içerisinde geçer. Araştırmaya katılan katılımcıların %50’si 15 gün sonunda ağrılarında hafifleme hissetmiştir ve herhangi bir ilaç kullanmadan sadece 3 ay içerisinde ağrıları tamamen yok olmuştur. Ancak kimi zaman sırt ağrıları ne yaparsanız, yapın geçmez ve günlük aktivitelerinizi ciddi bir şekilde etkilemeye başlar. Neyse ki, size yardımcı olabilecek bir karışımımız var:

Sırt Ağrısını Geçiren İltihaplanma Karşıtı Karışım

Malzemeler

  • 1 portakal
  • 2 bardak ananas parçaları
  • 2 kereviz sapı
  • 2 armut
  • 1 limon
  • 1 santim zencefil
  • 2 santim zerdeçal kökü
  • 1 tutam kara biber
  • Yarım çay kaşığı hindistan cevizi yağı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Limonu, portakalı, zencefili ve zerdeçalı soyun, ardından ananası ve armutları küçük parçalara doğrayın. Şimdi her şeyi bir blender içerisinde karıştırın ve arından karışımı doğrudan için. Eğer tamamını tek seferde içemezseniz, bir bardak içerisinde karışımı buzdolabında saklayın. Karışımı blender içerisinde hazırladığınızdan emin olun, bu sayede liflere herhangi bir zarar gelmemektedir.

Yapılana araştırmalara göre lif açısından zengin besinler tüketmek kanınızdaki C-reaktif proteinini azaltır ki bu genellikle kalp hastalıkları, römatizmal kireçlenmeler ve şeker hastalığı ile bağlantılı olan iltihaplanmaya maal veren bir maddedir. Karışım içerisinde tüm malzemeler lif ve aynı zamanda sırtınızdaki ve eklemlerinizdeki iltihaplanmaya iyi gelecek besinler içermektedir. İşte bazı malzemelerin sağlığımız için faydaları:

Ananas

Ananas eklemlerdeki ağrı ve iltihaplanmayı tedavi eden etkili ve kullanışlı bir iltihaplanma karşıtı bileşen olan bromelain içermektedir. Yapılan araştırmalara göre bromelain özellikle sırt ağrıları ve iltihaplanmaları için diğer ilaçlara kıyasla oldukça etkilidir.

Portakal

Kas kasılmaları bacak ağrıları için en yaygın nedenler arasındadır ve bedeninizdeki potasyum ve kalsiyum seviyelerinin azalması ile oluşur. Araştırmalar düzenli C vitamini takviyesi almanın dokularda iltihaplanmayı engellediğiniz ve kireçlenme gibi iltihaplı hastalıkları tedavi ettiğini bulmuştur.

Kereviz

Kereviz genel sağlığınıza katkıda bulunacak gerekli vitaminler ve mineraller açısından zengin bir süper gıdadır. İçinde kemik ve kıkırdak mineralizasyonu için oldukça önemli olan K vitamini açısından zengindir.

Armut

Armut, eklem ağrısı ve iltihaplanma ile savaşacak güçlü bir antioksidan olan C vitamininden bolca içermektedir. Düzenli olarak armut tüketmek kireçlenme ve römatizmal kireçlenme riskinizi önemli ölçüde azaltmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git