Sivilce Karşıtı Karbonat ve Elma Sirkeli Yüz Maskesi

Sivilce Karşıtı Karbonat ve Elma Sirkeli Yüz Maskesi
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 3.080 kez okundu.

İnsanlar bizi gördüğünde ilk dikkat ettikleri bölgemiz yüzümüzdür. Yüzümüz sosyalleşme seviyemizi bile belirler çünkü iletişim kurarken, insanoğlu birbirinin yüzüne ve bedenine odaklanır ve yapılan araştırmalara göre güven olgusunun oluşumu için yüzümüz çok önemli.

Mükemmel yüzünüzü korumak için düzenli olarak bakım yapmanız gerekir aksi halde yaşlanma belirtileri yüzünüzün durumunu kötüleştirir.

Ne yazık ki, yüzümüz yıllar içerisinde birden fazla etken tarafından etkilenir. Yaşlılık belirtileri (kırışıklıklar ve kaz ayakları), güneş lekeleri, sivilce izleri, yaralar yüzümüzün güzelliğini kaybetmesine neden olur.

Bu sebepten ötürü birçok insan çoğu zaman pahalı ve tehlikeli olan estetik operasyonları tercih eder ancak bunların yerine kullanılabilecek doğal çözümlerin olduklarından habersizdirler.

Bu maskenin ana malzemesi elma sirkesi ve karbonattır. Her iki malzeme de evinizde kolayca bulunabilir çünkü mutfakta kullanılan en yaygın ürünler arasındadır. Ancak cildinize bakım için bunların harika birer malzeme olduğunu muhtemelen bilmiyorsunuzdur.

Malzemeler

  • Karbonat
  • Elma sirkesi
  • Yarım limon
  • Bal

Nasıl Hazırlanır?

Yarım bardak su içinde bir çay kaşığı kadar elma sirkesini seyreltin. Bir başka kap içerisine biraz karbonat ekleyin ve ardından yavaşça, karıştırarak elma sirkeli su karışımını ekleyin. Karışımın üzerine yarım limonu sıkın ve son olarak balı ekleyin. Hmojen bir karışım elde edene kadar birkaç dakika boyunca karıştırın.

Nasıl Kullanılır?

Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayın, bu sayede gözeneklerinizi açacak ve yüzünüzdeki tüm makyaj kalıntılarını temizleyeceksinizdir. Ardından temiz ve yumuşak bir havlu ile yüzünüzü kurulayın. Bunları tamamladıktan sonra maskeyi dikkatlice uygulayın. 5 ila 10 dakika kadar maske yüzünüzde kalmalıdır. Son olarak bol ılık su ile maskeyi yıkayın ve gözeneklerinizi daraltmak için bolca soğuk su uygulayın.

Bunları yaparak cildinizin parlamasını ve daha önce olduğundan çok daha sağlıklı olmasını sağlayacaksınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git