Son Dakika Büyük Deprem Oldu

Son Dakika Büyük Deprem Oldu
19 Mart 2018 tarihinde eklendi, 1.267 kez okundu.

Son Dakika… Çok Sayıda Ölü Var… 7.3 Büyüklüğünde Deprem Oldu…

Meteoroloji Ajansı, merkez üssü Tasikmalaya kentinin 43 kilometre güneybatısı olan depremin 105 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

Yetkililer, bölgede deprem nedeniyle tsunami olabileceği uyarısında bulundu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi ise depremin büyüklüğünü 6,5 olarak açıkladı. Endonezya Meteoroloji Ajansı, merkez üssü Tasikmalaya kentinin 43 kilometre güneybatısı olan depremin 105 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Ulusal Afet Zararlarını Azaltma Ajansı sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho tarafından yapılan açıklamada, depremde ölü ve yaralıların olduğuna dair bilgi aldıklarını ancak sayı vermek için henüz erken olduğu belirtildi. Sözcü ayrıca, Java adasının güneyindeki Tasikmalaya kentinde deprem nedeniyle çok sayıda binanın yıkıldığını bildirdi.

Yetkililer, bölgede deprem nedeniyle tsunami olabileceği uyarısında bulundu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi ise depremin büyüklüğünü 6,5 olarak açıkladı Endonezya Meteoroloji Ajansı, merkez üssü Tasikmalaya kentinin 43 kilometre güneybatısı olan depremin 105 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git