Son Makyaj Trendleri; Monokrom ve Glitter Makyaj

Son Makyaj Trendleri; Monokrom ve Glitter Makyaj
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 956 kez okundu.

Monokrom makyaj uygulaması kadınların hem çok hoş görünmelerine hem de ışıldamalarına büyük katkı sağlıyor. Ayrıca makyaj malzemelerinizi amaçlarının yanı sıra değişik bölgelere de uygulayabileceğiniz için sarf edeceğiniz zamandan neredeyse yarı yarıya tasarruf etmiş de olursunuz.

Monokrom makyaj görünümü dilediğiniz gibi esneterek kendi tarzınızı yaratabileceğiniz makyaj yöntemlerinden biri. Yumuşak ya da keskin bir görünüm elde etmek tamamen kendi tercihinize kalmış. Ten renginiz ile uyumlu nötr bir ton kullanabileceğiniz gibi dilerseniz renkli bir görünüm de yaratabilirsiniz. Bu tarz bir görünüm adına mevsimlik renk tonları ile de oynayabilirsiniz. Örneğin mercan renginde bir ruju aynı renklere sahip allık kullanarak tamamlayabilir ve allığı hafif bir şekilde göz kapaklarınıza da uygulayarak hoş bir uyum elde edebilirsiniz.

Makyajınızın geri kalan bölümünü sade ve hafif bırakabileceğiniz gibi dilerseniz tamamıyla es de geçebilirsiniz. Şayet göz farınızı monokrom görünüme eklemek istemiyorsanız ten renginizden hafif koyu ya da açık kahverengi tonlarında bir fark kullanabilirsiniz.

Siyah göz kaleminden kaçının

Yüzünüzün yumuşak rengi ile uyumsuz bir görüntü vereceğinden siyah göz kalemlerini unutun. Göz kalemi olarak makyajınızın geri kalan bölümü ile uyumlu bir renk tercih edin. Örneğin şayet pembe tonlar kullanarak makyaj yaptıysanız aynı renk ailesine ait bordo bir göz kalemi tercih edebilirsiniz. Yüzünüzün herhangi bir gölümü genel uyumun dışına çıkarak öne geçmemeli.

Mükemmel monokrom makyaj için püf noktası

Mükemmel bir monokrom makyaj uygulamak için dikkat edeceğiniz püf noktası mükemmel uyuma odaklanmaktansa aynı tonda farklı renkler tercih etmeye özen göstermeniz. Örneğin, saç renginizin biraz daha yumuşatılmış ve açık tonlarını göz kapaklarınıza uygulamalı ve parıltılı bir bitiş yaparak gözlerinizi biraz öne çıkarmalısınız.

Demeler yapın ve kozmetik ürünlerinizi amaçlarının dışında kullanın. Hatta bir delilik yaparak tırnaklarınızı da yaptığınız makyaj tonlarına yakın renklerde boyayın.

Monokrom makyajın ideal renkleri

Esmer tenliyseniz bordo tonları ile yapacağınız makyaj size gerçekten harika bir görünüm kazandıracaktır. Özellikle de kış günlerinde elegan ve şık bir görünüm için bordo tercihi oldukça idealdir.

Seksi ve hoş bir görünüm istiyorsanız fuşya rengini kullanabilirsiniz. Dudaklarınızda fuşyanın koyu tonlarını gözlerinizde ise uçuk tonlarını tercih edin.

Sıcak ve doğal bir görünüm istiyorsanız uçuk pembe tam size göre. Uçuk pembe ile yapacağınız makyaj hem yüzünüzü aydınlatır hem de ışıltılı görünmesini sağlar.

Yaz günleri için kuşkusuz ki bronz tonlarından daha isabetli bir tercih yoktur. Yanak ve gözlerde bronz tonlarını dudaklarınızda ise mercan renklerini tercih edin.

Bej, kahverengi ve deve tüyü gibi geniş bir renk alternatifine ait nude ailesini tercih ederseniz dilediğiniz renkleri dilediğiniz yerde kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Buğday tenliyseniz ise mercan rengi tercih edebilir açık tenlerde ise şeftali tonlarını uygulayabilirsiniz. Kendiniz için en uygun renge karar verene kadar deneme yapın. Renkleri direkt olarak dudak ve yanaklara uygulayabilirsiniz. Gözleriniz için ise daha yumuşak tonlar kullanın.

Glitter makyajı

Son dönemlerde hemen her yerde karşımıza çıkan glitter trendini görmemek mümkün değil. Tırnaklarda, giysilerde ve aksesuarlarda kendini gösteren bu trend şimdilerde ise makyaja sıçramış durumda. Zaten çok uzun zamandır popüler olan strobing tekniğinin ardından iyice alışmış olduğumuz ışıltı ten görüntüsü bu trend ile bizlere çok daha yakınlaştı. Peki glitter makyajının püf noktaları neler?

Işıl ışıl gözler

Özellikle de göz yapıları küçük olan kadınlar için gözlerin olduğundan daha aydınlık ve büyük görünmesini sağlayan bu tekniği özellikle yaz döneminde daha sık kullanmanız isabetli olacaktır. Gözlerinize pastel sarı, mavi ya da pembe gibi yazı andıran renklerin uygulayın. Yalnızca göz kapağınıza uygulayacağınız farı karıştırma fırçasıyla güzelce dağıtarak hoş ve naturel bir görünüm sağlayın. Ardından ışıltılı farınızı ince uçlu bir far fırçasıyla göz pınarlarınıza ya da kuyruğuna hafif olarak uygulayın. Işıltılı farınızı dilerseniz alt kirpik diplerinize de hafifçe uygulayabilirsiniz. Bu görüntünüzü bol maskarayla tamamlayın.

Parlayan elmacık kemikleri

Yaz günlerinde favori olacak bu teknikte ıslak bitişli fondötenler tercih edebilirsiniz. Şayet yağlı bir cilt tipiniz varsa transparan pudrayla fondöteninizi sabitleyebilirsiniz. Fondöteninizi uygulamanızın ardından yelpaze uçlu makyaj fırçasıyla aydınlatıcınızı elmacık kemiklerinizin üzerine yatay olarak uygulayın. Kaşlarınıza doğru C şeklinde uygulayacağınız aydınlatıcı sayesinde bu yazın starı siz olabilirsiniz.

Dikkat çekici dudaklar

Işıltılı makyajı yeni uyguluyorsanız ilk olarak dudaklarınızda deneyebilirsiniz. Hem oldukça etkili hem de pratik bir dudak görünümü sağlamak için favori renginizi sürerek üzerine şeffaf bir dudak parlatıcısı uygulayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git